Barva ložnice je důležitá!

Zařizujeme nový byt a právě se rozhodujeme, jakou podobu bude mít naše ložnice . V jakém stylu ji chceme, o tom máme většinou jasno. Vhodnou postel už jsme taky vybrali. To je hodně důležité. Teď ještě nějaké polštáře, deky, povlečení, závěsy, obraz, a další potřebnou „výbavu“. Ale jaké vybrat barvy toho všeho? A hlavně, jakou barvou vlastně místnost vymalovat?
zelené povlečení.jpg
Některé barvy a s nimi spojené pocity míváme tak jaksi obecně „zařazeny“. Bílá čistota, černá smutek, červená holčičí, modrá klučičí a podobně. Všichni to známe. Má na to vliv kultura, ve které jsme vychováváni, prostředí, kde žijeme. Přesto se často stává, že i lidé ze stejné rodiny na určitou barvu, která dominuje v místnosti, reagují odlišně. Někomu se tam líbí, někdo se tam necítí dobře. Je to dost individuální záležitost. Každý jsme prostě jiný. A to je dobře.
nápis na polštáři.jpg
I přes výše uvedené skutečnosti lze v tomto směru dát pár obecnějších rad, čeho můžeme s barvami v bytě docílit, kterou kde použít. Nechme se inspirovat radami, které v tomto směru poskytuje feng shui. To jistě klidu, oddechu a regeneraci v naší ložnici jen prospěje!
osvětlení za postelí.jpg
Feng shui a barvy
bílá– dokonalost a čistota, přináší světlo do míst, kde je ho nedostatek (koupelna, kuchyně, ložnice, dětský pokoj)
žlutá– vylepšuje náladu, veselá, zbavuje obav, ostychu, pomáhá i soustředění, učení (obývací pokoj, pokoj studenta, pracovna)
červená– představuje životní energii ohně, aktivita, stimuluje, přitahuje opačné pohlaví, může ale ve větším množství dráždit a rušit (místnosti, kde je žádoucí energie)
oranžová– barva optimistická, svobodná, antidepresivní, tvořivá (místnosti, kde se komunikuje, obývací pokoj)
hnědá– barva dřeva, země, sálá z ní klid i vitalita (do všech místností včetně ložnice) klidu
zelená– symbolizuje harmonii, uzdravování, klid (do všech místností včetně ložnice)
modrá– barva klidu, odpočinku (dětský pokoj, ložnice, koupelna), v tmavších odstínech posiluje plnění přání, barva inspirace (pracovna)
fialová– barva symbolizující nejvyšší moudrost, dobro, lásku, nadměrné použití však může vyvolat až problémy s psychikou (meditační místnost, pracovna)
černá– představuje vše záhadné a skryté, ale podporuje i životní energii, pokud je použita v severní části objektu jako doplňková


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup