Jak si vybrat plechovou garáž

Říkáte si, že by to chtělo nějaký přístřešek nebo zkrátka místo, kam byste mohli uschovat svůj vůz? Možná o něj máte obavy z pohledu počasí, možná vám dělají vrásky spíše vandalové nebo sousedi. Ať už chcete mít vozidlo uschované z libovolného důvodu, je třeba zvolit vhodný typ garáže.

plechovagaraz

Jako velmi ekonomická volba se jeví plechová garáž. Na jednu stranu působí levně, na druhou stranu však jde poměrně primitivní stavbu, která zdánlivě nemusí splnit svůj účel. Jak to je však ve skutečnosti? Jak a proč si vlastně vybírat mezi plechovými garážemi?

Cenová náročnost je naprosto bezkonkurenční

Podívejte se na zděné a plechové garáže. Jaký zde vidíte rozdíl? Je to minimálně v jednom řádu, tedy zatímco za plech zaplatíte jenom několik desítek tisíc, za zdi zaplatíte i několik set tisíc korun. Je to bohužel tak, navíc si k tomu předejde potřebu stavebního povolení a postupné hromadění vlhkosti. Tohle vás u plechových garáží https://profistahl.cz/ nečeká. Naopak, pozinkované plechy s sebou přináší mnoho výhod, které byste u jiných typů materiálů očekávat nemohli.

Zatímco dřevo postupem času vlhne a může tedy ztrouchnivět, u zdí se zase může začít objevovat plíseň. Oba materiály jsou přitom finančně náročnější než je plech. Kromě toho je třeba myslet i na samotnou montáž. Ta je u plechů skutečně jednoduchá, což je důvod, proč průměrný člověk zvládne montáž s jedním pomocníkem během několika hodin. Možná jste již nyní přesvědčení, že plechová garáž bude vhodná volba, jak si však vybrat mezi jednotlivými variantami?

podzemnigaraze

Prim hraje nejenom vzhled, ale také funkce

Již dávno neplatí, že plechové garáže jsou jenom nevzhledně vypadající krabice. Naopak, vybírat je nyní možné z různých typů dekorů, které mohou velmi hravě imitovat dřevo či jiné materiály. Populární je však právě dřevěný dekor, který působí skutečně věrně.

Další část se týká samotných funkčních prvků. Zde již musíte začít skutečně přemýšlet a uvědomit si, jaké součásti u garáže potřebujete. Budou to snad boční dveře, střešní okno nebo třeba speciální sekční vrata? I tohle jsou proměnné, které u plechových garáží musíte promyslet, a proto je třeba výběr neuspěchat.