Nákup levného ojetého vozu není vždy výhodný

Ideální by jistě bylo, pokud bychom si mohli po několika letech koupit nový vůz a toho ojetého se prostě zbavit. Jenže to není vždy tak jednoduché. Svou roli tu hraje pochopitelně finanční stránka.


autobazar


Někdy se ale může stát, že na ojetém voze nakonec proděláme. Jak je to možné?Docela jednoduše. Stačí narazit na nepoctivého prodejce.


Je jasné, že ne všichni jsme odborníci v technických odvětvích. Některé skutečnosti, které by nás mohly varovat, ale odhalí i naprostý laik. Hledáte auto na inzerát? Je to ta nejrizikovější cesta. Samozřejmě, že se najdou i poctiví prodejci, kteří prostě jen nechtějí cenu zvyšovat prodejem přes bazar, ale podle zkušeností mnoha kupujících, jich rapidně ubývá.

  • Prvním zarážejících znakem je příliš nízká cena vozu.
  • I přesto, že bude nabízející na prodej spěchat, většinou se ho nebude snažit prodat hluboko pod cenou.

    • Tudíž „zázračně“ nízkým cenám nevěřte!
    • Na 90 % je to auto problémové, které odmítl do prodeje bazar.

Auto ze zahraničí? Jen s největší opatrností!

Lákavý je dovoz ojetých aut ze zahraničí. Automobil je kolikrát sice cenově více než přijatelný, ale vypadá to, jako by prodělal amnézii. Historie prostě neexistuje.

Vůz se přiveze, provedou se na něm různé úpravy (včetně přetočení tachometru) a nabídne se do bazaru. A tím by měl být dovozce z kola venku.

V současné době si ale celá řada solidních bazarů dává právě na dovážená auta velký pozor a těmi podezřelými se raději ani nezabývá.A to je právě důvod, proč jsou inzertní portály plné nabídek.

dovoz ojetých aut

Jak tedy celou věc řešit?

Naprosto ideální je, pokud máte spolehlivého mechanika, který zná i „bolesti“ konkrétní vybrané značky. Některé bazary přímo doporučují vzít si ho s sebou. I podle toho poznáte, zda se bude jednat o solidní bazar. Jestliže ve vašem okolí nikdo takový není, pak je druhou možností návštěva v autorizovaném servisu.