Robotické vysavače – splněný sen všech, které nebaví vysávání

Úklid domácnosti určitě nepatří mezi nejoblíbenější činnosti. Mimo jiné zahrnuje i vysávání, což je aktivita, které se většina z nás snaží vyhnout co možná nejširším obloukem. Chcete-li mít ale doma čisto a uklizeno, je čas od času potřeba zbavit koberce i podlahy nečistot a prachu. Pokud patříte mezi ty, které vysávání opravdu nebaví, jsou robotické vysavače ideální volbou právě pro vás.

robotický vysavač

Robotické vysavače vás nahradí při práci

Robotické vysavače představují příjemný pokrok, který vám usnadní práci. Na rozdíl od klasických vysavačů totiž pracují sami a při práci vás tak dokonale nahradí. Stačí je zapnout a o víc se nemusíte starat – jednoduše je necháte, ať si jdou po svém, zatímco vy třeba odejdete do práce nebo si uvaříte šálek kávy a hodíte nohy na stůl. Ty nejlevnější robotické vysavače navíc pořídíte již za pár tisíc!

Robotické vysavače jsou skvělé nejen v tom, že díky nim nemusíte při vysávání hnout jediným prstem. Pracují efektivně, mají své vlastní http://www.farnost-nyrsko.cz/clanky/zanikle-kostely/kostel-ctrnacti-svatych-pomocniku–nyrsko.html tempo, a co se spotřeby týče, nemusíte se obávat kdovíjak vysokých částek. Všechno nasvědčuje tomu, že pořízení robotického vysavače je splněný sen každého, koho vysávání nebaví a kdo neustále hledá nové možnosti, jak si starost a péči o domácnost co možná nejvíce usnadnit.


vysavač na podlaze

Jak tyto vysavače vlastně fungují?

Úkolem robotického vysavače je zbavit podlahu nečistot a prachu. Na spodní straně vysavače se nachází jeden až dva rotační kartáče, které nametají prach a nečistoty přímo pod vysavač. Tam je sací otvor, který veškerý nepořádek nasaje a umístí jej do speciální nádoby. Rotační kartáče mohou být buď gumové, nebo štětinové – pokud vám můžeme doporučit, porozhlédněte se po modelu, který má jeden rotační kartáč gumový a druhý štětinový. Zatímco gumový kartáč si dokáže skvěle poradit s hrubšími nečistotami, štětinový je ideální na prach, vlasy nebo chlupy domácích mazlíčků.

Výhody a nevýhody

Stejně jako cokoli jiného, mají i robotické vysavače své světlé i stinné stránky. Bezesporu největší výhodou je samostatnost. Robotický vysavač dokáže místnost vysát i v případě, kdy nejste doma – jednoduše vás ke své činnosti nepotřebuje. S tím souvisí i další výhoda v podobě výrazné úspory čas, kterou byste strávili vysáváním a nyní tento čas můžete využít jinak.

Nevýhodou robotických vysavačů je malá nádoba na nečistoty, která se zpravidla pohybuje okolo 0,5 litru. Budete-li vysávat větší prostory, připravte se na to, že budete muset vysavač často vyprazdňovat. Stinnou stránkou je i nižší výkon ve srovnání s klasickými vysavači – na tvrdé podlaze jsou účinné, ale dojde-li na koberce, má většina robotických pomocníků problémy.