Sada na klíčení vás zbaví zbytečných starostí


Jestliže chcete začít s klíčením semínek, tak vám jistě přijde vhod, když budete mít hned na začátku po ruce vše potřebné, takže se nebudete muset soustředit na to, co máte, a co vám případně chybí, ale budete moci věnovat veškerou pozornost samotnému procesu nakličování. Proto ten nejjednodušší způsob, jak všechno zařídit, je obstarat si praktickou sadu na klíčení.
Sada na klíčení semínek https://www.nakliceno.cz obsahuje jak vhodnou nádobu na klíčení, tak i nezbytná semínka takových druhů rostlin, o jaká máte zájem.

klíčení

Ať už si pro klíčení semínek zvolíte speciální misku na klíčení anebo chytře vymyšlenou sklenici na klíčení, tak toho nebudete litovat. Obě speciální nádoby jsou navrženy tak, aby vám celý proces pěstování mladých výhonků rostlin maximálně usnadnily, třeba tím, že vám odpadnou starosti proléváním semínek vodou a nebudete se muset bát, že vám při něm odplave část úrody do kanálu, což by byla jistě škoda.

Sklenice na klíčení je vhodná především pro ty, kdo si chtějí vypěstovanými klíčky čas od času zpestřit svůj jídelníček, ale neplánují pěstovat najednou více druhů klíčků rostlin. Naopak miska na klíčení se bude hodit všem lidem, kteří se chtějí do pěstování klíčků pustit ve velkém. Ve skutečnosti se jedná o sadu hned tří misek, které můžete stohovat, takže na každém platu můžete pěstovat jeden druh klíčků, ale prolévat vodou je bude společně.

setá řeřich

A zapomenout nesmíme ani na nezbytná semínka na klíčení, která jsou samozřejmě naprosto neopominutelnou potřebou. Můžete vybírat z desítek různých druhů a jisté je, že vás každý rostlinný druh něčím zaujme, ať už půjde o jeho chuť, barvu anebo velikost. K oblíbeným druhům semen patří především velké a křupavé výhonky fazolí, jako i sójové klíčky, ale neváhejte ochutnat také pikantní řeřichu či nasládlé výhonky slunečnice.