Dobrý nápad jménem mobilheim

Mobilní domy jsou dosud pro leckoho z nás něčím až příliš exotickým. Jistě, známe je ze zahraničních filmů v televizi, kde se tyto nejednou objevují, ale kolem sebe je zase až tak často v reálu nepotkáváme. A za tím, proč se u nás tyto budovy nemnoží jako houby po dešti, je dost možná jenom skutečnost, že je u nás z minulosti stále ještě v myslích mnohých lidí zakořeněna moudrost, že není vhodné vybočovat. Že ten, kdo je v něčem jiný, na tuto svou odlišnost doplatí.
Což ale není případ mobilních domů. Protože ti, kdo vlastní a obývají české mobilní domy, nejsou těmi, kdo na to doplácejí. Ba dá se říci, že je pravý opak pravidlem. Protože každý takový mobilní dům má minimálně několik vlastností, jež klasické budovy, jaké u nás obýváme od nepaměti, postrádají.

velký karavan

Jenom pouvažujte a i vy aspoň na nějaké z nich přijdete.

  • Třeba na to, že je tento dům mobilní a lze ho tak podle potřeby přemístit z místa na místo, jak je to právě zapotřebí. Což u zděných budov se základy zkrátka nejde. Stačí kdykoliv namontovat odnímatelná kola a vydat se na cestu.
  • Dřevěné mobilní domy celoroční jsou také poměrně levnou záležitostí. Nejde sice o vyslovený pakatel, ale zkuste nahlédnout do nabídky domů a bytů a do toho, za jaké ceny se tyto nabízejí! A hned uznáte, že je mobilní dům velice levná záležitost. Čímž se toto bydlení stává ideálním třeba i pro studenty, osaměle žijící lidi, mladé lidi, seniory a další, kdo mají hlouběji do kapsy nebo jenom nechtějí utrácet víc, než je nezbytně nutné.
  • A nízké jsou pak rovněž i provozní náklady takových obydlí.
  • Takový mobilní dům si lze rovněž pořídit snadno a rychle. Není třeba objíždět kraj a navštěvovat nemovitosti, abyste se ujistili, co ve skutečnosti nabízejí a jaké potenciální nedostatky se v nich ukrývají, protože mobilheim si vyberete snadno a klidně i na jednom jediném místě, a to nový.
  • A pak si ho lze postavit tam, kam je libo, bez stavebního povolení i bez základní desky, jež by u klasické budovy vyšla hodně draho.

vybydlený karavan

Pořídit si takový domov je tedy snadné. A je jenom na vás, rozhodnete-li se pro tuto variantu. U níž nelze prohloupit.