Důvody, proč si pořídit platební terminál

Platební terminál je dnes již pro řadu zákazníků standardem, o to více jsou možná překvapeni, pokud jim obchod tuto možnost platby nenabízí. Žijeme však v době, která se neustále vyvíjí a jinak tomu není ani v případě měny, která se pomalu stává spíše virtuální záležitostí. Spousta z nás s sebou již například nenosí hotovost, ale vše platí za pomoci kreditní nebo debetní karty, či mobilního telefonu. Ve většině obchodů to není problém a tato forma platby je zákazníkovi bez problémů umožněna, ale ne vždy tomu tak je. Proč tedy využívat platební terminály zdarma?

platbní terminál

Pro řadu podniků je ovšem platební terminál stále dilema, neboť obnáší investici navíc. Někteří prodejci se navíc domnívají, že platební terminál zbytečně komplikuje obchod mezi zákazníkem a obchodem samotným. Věřte, že platební terminály zdarma posunou vaše podnikání zase o kus dál. Pokud ale stále váháte, následující řádky vás přesvědčí o jejich pořízení.

  • Zákazníci vám zůstanou věrni

Placení kartou nebo telefonem je dnes neuvěřitelně jednoduché. Je proto pochopitelné, že řada lidí už u sebe nenosí hotovost a raději vše platí virtuální měnou.

Vžijte se do situace: Sedíte v restauraci, poprosíte o účet a záhy zjistíte, že zde není k dispozici platební terminál. Musíte tedy běžet k nejbližšímu bankomatu a s mírným studem se vrátit zpět s hotovostí. S největší pravděpodobností si budete muset v restauraci ponechat své osobní věci, případně drahou polovičku jako zástavu. A příště už se podobné restauraci raději vyhnete, i když jinak kuchyně i atmosféra byla na jedničku. Proč tedy v tomto ohledu nevyjít zákazníkům vstříc a nenabídnout jim službu, které je pro ně dnes již běžnou. I díky tomuto vstřícnému kroku se k vám pak budou o to spíše vracet.

univerzální pokladna

  • Lepší přehlednost a zvýšení tržeb

Mnoho restaurací už krom platebního terminálu využívá i tzv. Dotykačku, která pomáhá personálu s příjmem i výdejem objednávek. Díky ní je provoz v restauracích i v jinak vytížených dnech mnohem přehlednější. Není totiž nic horšího, než když číšník před hosta předloží pokrm, který si objednal host u vedlejšího stolu.