Elegantní pánská vánoční stylizace

Vánoce se blíží, čas připravit nejen vánoční dárky, ale také i své oblečení. Vánoce je to totiž doba, kterou je třeba uctívat s náležitou vážností, a proto také dobře je přemýšlet, co si chcete obléct, abyste vypadali slavnostně a elegantně. Napovídáme několik nápadů pro pánskou vánoční stylizaci.

Elegantně

Hodně lidí tráví Vánoce způsobem výjimečně slavnostním, což se projevuje jak v připravené večeři, tak i v domácích výzdobách. V takovém případě oblečení by mělo být také elegantní, vyjadřující úctu k okolnostem, tak i k osobám zapojeným do vánočních příprav. Vhodným pro tuto příležitost oblečením budou oblekové kalhoty a bílá nebo blankytná, elegantní košile s kravatou nebo motýlkem. K takovému kompletu dobře bude vypadat vesta, a na ní oblek nebo sako, které budete moci sundat, jestli Vám bude příliš teplo.
V polských domech není zvyk chodit v botách, ale o tento prvek oblečení se také musíte postarat. K takové elegantní stylizaci se budou chodit klasické, kožené pánské kotníkové boty. Pamatujte také i na přizpůsobení vhodných ponožek. Ty se obvykle vybírá k barvě bot, ale v tomto případě dobře je také vzít v úvahu barvu kalhot.
Doplněním takového elegantního looku budou kvalitní hodinky.

main_pexels-ketut-subiyanto-4560134

Poloformálně

Další nabídka na vánoční stylizaci je udržená ve stylu smart casual, která je spojením elegance a městské volnosti. Navrhujeme tedy spojení casualové košile, džínů o klasickém střihu nebo materiálových kalhot se šikmými kapsami a volného saka. Stylizaci doplňujeme polobotkami o jednoduchém střihu. Pokud chcete přidat Vašemu vzhledu větší expresi, a zároveň neztratit elegantní charakter, můžete obléct tartanové kalhoty o rovné nohavici nebo si vybrat výraznější, kontrastní barvu saka, například navazující na barevné provedení spojované s Vánocemi, tedy zelené, červené nebo tmavě červené.
Takovou poloformální stylizaci můžete doplnit originálními ponožkami v geometrické vzory a klasickými polobotkami o sportovním střihu. V nabízeném outfitu ideální jsou také klasické pánské kotníkové boty.

Rodinně a trošku vtipně

Ne každá rodina přistupuje k svátkům pateticky, a rodinná setkání se konají v duchu pravé radosti a zábavy. V takové situaci si můžete dovolit dosti volnou stylizaci, obléct například svetr s potiskem symbolizujícím Vánoce: se sobem, vánočním stromkem nebo vánočními koulemi. Místo svetru můžete také i obléct košili s vánočním potiskem, kterou doplníte zeleně-červeným motýlkem nebo kravatou a manžetovými knoflíky také ve vánoční stylistice. K takovému volnému looku můžete nosit jak klasické pánské kotníkové boty, tak i sportovní sneakersy.
Během přípravy vánoční stylizace je dobře se ujistit, jakou úroveň formality nebo slavnosti žádají hostitelé. Bez ohledu na to, zda to bude velmi slavnostní nebo úplně volná konvence, vždy pamatujte na to, aby Vaše oblečení bylo dobře upravené a dobře promyšlené.