Ježděním ke krásné figuře

Je opravdu mnoho sportů, díky kterým se vám může podařit efektivně shodit nějaký ten přebytečný kilogram, který se uchytil na vašem těle po dlouhé zimě. Je jich ovšem podstatně méně těch, které se dají dělat venku – na čerstvém vzduchu. Jedním takovým úžasným sportem je jezdectví a jízda na koni obecně. Asi většina lidí ví, jak se na koni jezdí nebo alespoň jak by to asi mělo vypadat. Ale rozhodně nebude na škodu si nějaké ty zajímavosti a základy sepsat pod sebe:

westernové sedlo

  • Ježdění se dělí na anglické a westernové. Liší se od sebe především typem výstroje. Anglické sedlo je na rozdíl od westernového sedla podstatně lehčí a má naprosto odlišný tvar. Především na něm nenajdeme takzvanou hrušku, což je věc, na kterou si kovboji umí obvázat otěže, aby jim nepřekážely při nahánění stáda s lasem v ruce.
  • Aktivním ježdění zapojujete snad nejvíce svalů v těle při jednom pohybu. Pravidelným tréninkem se tedy můžete dopracovat k opravdu pěkné postavě a to především se zpevněnými hýžděmi. Tento sport je také velmi náročný na celkovou fyzičku, takže prostě všechno v jednom.
  • Jste neustále na čerstvém vzduchu a to je snad to největší plus. Není totiž nic příjemnějšího než se po celém dni v práci vydat někam do přírody a provětrat si patřičně hlavu z koňského sedla. Ne nadarmo se říká, že to je jeden z nejkrásnějších pohledů na svět vůbec. Vaše tělo i mysl si odpočinou, avšak během jízdy bude tělo aktivně spalovat tuky a posilovat všemožné svalové partie.

western sedlo
K ježdění člověk nepotřebuje mnoho. Stačí dostatek odhodlání a kuráže. Není to opravdu nic pro princezny z velkoměsta, neboť je i potřeba se o to zvíře umět postarat a poskytnou mu základní péči jako je vykydání hnoje, krmení a napájení anebo třeba pravidelná kontrola kopyt. V naší republice najdete opravdu mnoho rančů a jezdeckých klubů, kam si můžete dojet zajezdit aniž byste vlastnili nějakého vlastního koně. Takže je to dostupné opravdu pro každého, kdo dostane na jízdu na koni chuť.