Lahodný mok přímo ze sudu nebo z palírny

V podstatě kvalitní brandy, která prošla destilací, tak se musí nechat ještě nějaký ten rok uzrát, aby její chuť došla vysokých kvalit. Uchovává se v dřevěných sudech, kde tráví podle nějakých receptur určitý čas, než se dostane k nám v podobě velmi pěkně tvarované láhve a jasným nápisem, o co se jedná. Například taková metaxa je ještě navíc obohacená různými bylinkami, které její chuť pozmění v lahodný mok. Vínovice https://www.lihovarek.cz/vinovice/ se nemusí nechávat nikde uležet, je naprosto skvělá ihned po vypálení. Inu není na co čekat a s ničím otálet. Jednoho malého panáčka pro zdraví si dá nejeden pantáta.

láhve s destiláty různých ovocných chutí

Ovocné pálenky

V Čechách jsou ovocné pálenky velmi oblíbené a také nejsou nijak náročné na zpracování. V dnešní době si dokonce můžeme dodat vlastní ovoce nebo kvas a ostatní nám palírny zpracují, tudíž vlastní pálenky nemusí být jen o jednom druhu ovoce, které se v sadě urodilo. Vínovice jako taková se v Česku vyrábí třemi způsoby. Jak je již z názvu patrné, bude se jednat o hroznové víno, proto vysoce kvalitní pálenku seženeme na Moravě, kde víno má svoje ideální podmínky pro dozrávání. Přirozeně chuť může být poté pokaždé jiná. Záleží nejen na konkrétní odrůdě, ale i na lokalitě, kde víno dozrává.

  1. Použije se na výrobu již hotové víno.
  2. Posbírají se klasické plody hroznů a pálenka se bude vyrábět přímo z ovoce.
  3. Po vylisování hroznového vína zbývají zbytky a ty se dají také využít, většinou se jim v lidovém nářečí říká takzvaný druhák.

proč si nepřiťuknout na zdraví s něčím ryze českým a chutným

Ovocné destiláty mají skutečně poslední roky velkou oblibu. Je to dané také tím, že ovoce může být z vlastních zdrojů a prakticky se neují nebo dokonce nevydrží uskladnění přes zimu, což ovšem takový problém není, když bude v tekutém stavu, ten se dá uchovat i roky. A také tím, že je to pálenka výhradně z přírodních zdrojů, tudíž žádná přidaná chemická surovina. Navíc zákony povolují pěstitelům vypálit až 60 litrů 50 % pálenky na sezónu a to je úctyhodná zásoba na zimu.