Přineste do svého interiéru francouzský šarm s pomocí starožitností

obrazy

Francouzská móda se vyznačuje nedbalým šarmem a elegancí. To samé platí o francouzském nábytku a dekoracích do interiéru. Pokud přemýšlíte nad tím, jak ozvláštnit interiér, aby nepůsobil jako každý druhý z katalogu IKEA, francouzské doplňky z druhé ruky mohou být to pravé, co hledáte.

Obrazy dají duši bílým stěnám

Stále více se vrací do módy obyčejné bílé stěny. Ty ale pak často zejí prázdnotou a interiér tak může působit prázdným a neobydleným dojmem. Pokud sháníte umělecké dílo na stěnu, co takhle zapomenout na levné tisky a plakáty s citáty, které má na zdi každý a poohlédnout se po opravdovém umění. Atmosféru voňavé jarní Paříže si doma navodíte například tímto krásným obrazem ze starožitnictví AntikArt od uznávaného autora jménem Lee Reynolds Burr, který navíc může být dobrou investicí do budoucna.

Francouzský porcelánový servis jako funkční dekorace

Porcelánové servisy mají svoje kouzlo a poslední dobou se vrací do módy jako funkční dekorace. Vystavení ve vitríně a lapání prachu – to už se nenosí. Pokud máte nějaký kvalitní servis po babičce, je na čase vytáhnout ho z půdy a začít používat. Hrnečky můžete použít na servírování odpolední kávy nebo čaje, zkuste ale také hrnek použít jako svícen nebo květináč. Stane se tak z něj opravdu funkční dekorace. Pokud žádný hezký starožitný servis doma nemáte, v online starožitnictví pořídíte například tento krásný porcelánový set od francouzské značky Limoges France. Kombinace zlatého květinového zdobení a mátového odstínu zelené se navíc perfektně hodí k jarnímu období.

Pro milovníky Art Deco

Art Deco je umělecký směr původně z dvacátých let minulého století, který vznikl v samotném srdci Francie – Paříži. Původně byl určen pro bohaté lidi, ale nyní si jeho luxusní linie v podobě dekorací a doplňků můžete dopřát i vy. Pokud jste milovníky tohoto směru, nebo jen hledáte originální starožitný a přesto netypický kousek pro osvěžení domácnosti, zaujme Vás například tato lampa v Art deco stylu z tepaného železa. Perfektně se bude hodit třeba do pracovny na masivní dřevěný stůl nebo na noční stolek v ložnici laděné do podobného stylu. Oranžové stínidlo lampy navíc navodí příjemné tlumené světlo.

Pokud chcete svůj interiér rozsvítit netradičními doplňky, které nebude mít doma jen tak někdo, jsou starožitnosti ideální volbou. Mají hodnotu, kterou dále uchovávají a někdy jejich hodnota dokonce v čase roste. Nemusíte přitom mít doma dekorací dvacet, abyste navodili kýženou atmosféru. Mnohdy stačí dva nebo tři sladěné, vhodně zvolené kousky. Francouzské dekorace budou vždy nadčasové, elegantní a dodají šarm, kde je třeba. Kromě toho nikdy nevíte, jaké další poklady ve starožitnictví objevíte příště.