Nejlepší čas pro nákup kryptoměn


Kryptoměna je volatilní třída aktiv, která zažívá spoustu vzestupů a pádů. Z tohoto důvodu lidé často nabývají dojmu, že by se měli snažit své investice načasovat – nakupovat v určitých oknech, aby získali co nejlepší cenu. Protože se však s kryptoměnami obchoduje 24 hodin denně a obchodují s nimi investoři z celého světa, načasování nákupu kryptoměn není nikdy jednoznačné.

Pokud chcete investovat do kryptoměn, nejlepší je praktikovat průměrování nákladů na dolar. Při použití této metody nakupujete po troškách po delší dobu. I když budete investovat v některých intervalech, které se ukáží jako ne až tak nízké, zachytíte jiné, které jsou velmi nízké, a může dojít k zprůměrování.

Na trhu s kryptoměnami existují přílivy a odlivy, které se velmi liší v závislosti na konkrétní kryptoměně, kterou kupujete. Tokeny se mohou obchodovat také s jiným vzorcem. Pro někoho, kdo má v úmyslu načasovat nákup kryptoměn, se vyplatí skutečně analyzovat historii konkrétních typů investic.

bitcoin

Kdy je nejlepší čas na nákup kryptoměn?

Zkrátka a dobře, nejlepší čas na nákup kryptoměny je, když jste připraveni kryptoměnu koupit. Pomocí přístupu průměrování nákladů na dolar budete moci kontrolovat volatilitu vlastních nákladů (alespoň na určité úrovni) a vyhnete se horským drahám.

Nejlepší denní doba pro nákup kryptoměny

Opět, protože se s kryptoměnami obchoduje po celý den, dokonce až do ranních hodin (bez ohledu na to, kde náhodou žijete), může být načasování vašich obchodů na určitou denní dobu plné nebezpečí. Pokud však analyzujete několik měsíců dat, objeví se několik velmi obecných vzorců.

Porovnání obchodní aktivity Bitcoin (CRYPTO:BTC), Ether (CRYPTO:ETH), Solana (CRYPTO:SOL) a Cardano (CRYPTO:ADA) – kryptoměn s jedněmi z nejvyšších cap rate – ukazuje, že mají tendenci růst a klesat společně, což je docela praktické kvůli porovnání časových oken pro nákupy.

Podíváme-li se na údaje z října a listopadu, zjistíme, že úplně nejlepší denní doba pro nákup těchto populárních kryptoměn byla obecně ráno, a čím dříve, tím lépe. Podobně jako Bitcoin a Ether se chovaly i další mince, které nejsou považovány za tak „seriózní“, například Shiba Inu (CRYPTO:SHIB) a Dogecoin (CRYPTO:DOGE).

Nejlepší doba v týdnu pro nákup kryptoměn

Na základě stejných údajů, které byly použity k určení nejlepší denní doby pro nákup kryptoměn, se zdá, že nejlepší dobou v týdnu pro vasarolni kriptovaluta je čtvrtek. Ano, čtvrtek. V šesti z osmi týdnů byl v tento den zaznamenán pokles. Pokud tento trend bude pokračovat (což rozhodně není zaručeno), je čtvrtek ráno nejlepší dobou k nákupu.

Druhým nejlepším dnem v týdnu pro nákup je pondělí (pět z osmi zaznamenalo pokles), následované pátkem a sobotou (čtyři z osmi pro oba).

Nejlepší doba v měsíci pro nákup kryptoměn

U kryptoměn se vše neustále mění. To je problém, pokud se snažíte nákupy načasovat. V tuto chvíli je však nejlepší doba v měsíci na nákup ke konci. Hodnoty mají tendenci růst v prvních 10 dnech měsíce, po nichž následuje propad cen (pravděpodobně proto, že lidé po zvýšení prodávají) v druhé polovině měsíce. Jak nakupovat kryptoměny? Podívejte se na platformy pro obchodování.

počítač

Jaký je nejlepší tah s kryptoměnami?

Pokusit se načasovat nákup kryptoměny může být obtížné, ne-li zrádné, protože do ceny mince vstupují nejrůznější prvky. Ačkoli je méně faktorů založených na osobnostech (jako jsou například sexuální skandály týkající se generálních ředitelů velkých společností), je více výprodejů typu lemming. Lidé mají jen určitou míru tolerance k riziku a strach z toho, že přijdou o možnost prodat kryptoměnový holding s krátkodobým ziskem, je lákavou písní sirén.

U kryptoměn, stejně jako u jakýchkoli jiných investic, bude vždy nejlepší držet své investice dlouhodobě a nakupovat po troškách. Nejvyšší výnosy vám přinese tato strategie, i když není nijak zvlášť sexy a neposkytuje žádné vzrušení pro investory doufající v rychlou výhru jako ve Vegas.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup