U dětských kopaček vsaďte především na kvalitu

Pohyb a sport je pro vývoj našich dětí velice důležitý. Děti se ale musí cítit při sportování komfortně a pohodlně. Jinak by je toto smysluplné využití volného času přestalo brzy bavit. Základem je pochopitelně kvalitní obuv. To platí především u takových sportů, u kterých se hodně běhá nebo skáče. Jedním z nejoblíbenějších sportů u dětí je bezesporu fotbal.

 • Provozovat tento sport s obyčejnou sportovní obuví nebo dokonce obuví vycházkovou by mohlo pro dítě představovat určitá rizika.
 • V běžné obuvi není noha zpevněná a může tedy dojít k podvrtnutí nebo jinému bolestivému zranění.

Další nepříjemností u běžné obuvi je malá prodyšnost. Noha se při sportu potí a pokud nemá vhodné klima, pak může dojít ke vzniku různých plísní nebo ekzémů. Vsadit na kvalitu se tedy rozhodně vyplatí.

Kopačky Puma pro amatérský i profesionální sport

Jednou z nejznámějších značek sportovní obuvi je už po dlouhá desetiletí značka Puma. Je to synonymum kvality, na kterou vsadili i světoví fotbalisté. Kopačky Puma https://www.r-gol.com/cs/kopacky-puma měl ve svém sportovním botníku například slavný Pelé. Vývoj jde ale v této oblasti neustále kupředu a dnes jsou kopačky Puma na té nejvyšší úrovni. Velkou výhodou této značky je to, že je možné si vybrat z několika úrovní.

kopačky mizzuno

 • Rekreační úroveň – ideální řešení pro každého rekreačního fotbalistu nebo pro lehčí formu tréninku.
 • Amatérská úroveň – kopačky v této kategorii poskytují dokonalé pohodlí. Bota se plně přizpůsobí noze. Je tedy vhodná pro pravidelný trénink.
 • Poloprofesionální úroveň – poloprofesionální kopačky puma vynikají lehkostí a odolností. Proto jsou doporučovány pro sportovce, kteří hrají nebo trénují s vyšší frekvencí.
 • Profesionální úroveň – nejdůležitějšími vlastnostmi těchto kopaček je především jejich dokonalý střih a velice nízká hmotnost. Kvalitní materiály ve spojení s nejmodernějšími materiály umožňují sportovci dobrý odraz a následné zrychlení.

Kopačky z klokaní kůže

Mezi sportovci je velice oblíbená značka kopaček Mizuno. Jak už název napovídá, jedná se o japonskou výrobu. Značka Mizuno přináší svým zákazníkům pohodlí a svobodu a tím pádem možnost dosažení na hřišti tech nejlepších výsledků. Kopačky Mizuno https://www.r-gol.com/cs/kopacky-mizuno se vyrábějí z kvalitních přírodních i syntetických materiálů.

 • Zajímavostí je, že na těchto kopačkách najdete klokaní kůži, která je velice příznivá k lidské pokožce.

Na tuto značku vsadili fotbalisté, mezi nimiž najdeme tak slavná jména, jako například Rivaldo nebo Hulk. Společnost Mizuno nabízí dva základní modely kopaček. Mizuno Morelia a Mizuno Rebula. Oba typy kopaček se od sebe odlišují designovým i technologickým zpracováním.

 • Společným znakem obou typů těchto kopaček je především vysoký komfort.
 • Ten je zaručen ruční výrobou.
 • Více než stoletá řemeslná tradice je tedy zárukou dokonalé kvality.
 • Přesto, že jsou dnes k dispozici nejmodernější technologie, stále je lidská ruka v některých pracovních činnostech nepřekonatelná.

Jak už bylo řečeno, hlavním výrobním materiálem je klokaní kůže, která se vyznačuje měkkostí, přizpůsobivostí a také vysokou odolností vůči mechanickému poškození. Dalším společným znakem kopaček Mizuno je jejich vodotěsnost, která umožní hru i v těch nejnáročnějších povětrnostních podmínkách. Pokud bychom nahlédli přímo do útrob kopačky Mizuno, pak bychom zjistili, že jsou paty a kotníky podšité měkkou kůží. Což znamená, že ani při déle trvající hře nehrozí otlaky nebo odřeniny. Další zajímavostí z technologického hlediska je krátký jazyk ze síťoviny, který neomezuje pohyb nohy a je při jakémkoliv pohybu v podstatě nepostřehnutelný.

kopačky nike

 • Kopačky Mizuno se vyrábějí jak pro profesionální, tak i amatérské sportovce.
 • Vybírat tedy můžete nejen podle designového zpracování, ale také podle toho, jak často a na jaké úrovni budete kopačky Mizuno využívat.

U dětských kopaček je důležitý správná volba velikosti

Největší pozornost a důraz na kvalitu je dána především na dětské sportovní boty. Dětské kopačky https://www.r-gol.com/cs/detske-kopacky jsou vyráběné odlišnými technologiemi nežli kopačky pro dospělé. Jednou z nejdůležitějších zásad při výběru sportovní obuvi pro děti, je správná volba velikosti.

 • V žádném případě se nedoporučuje kupovat dětské kopačky větší, aby je mohlo dítě nosit déle.
 • To by bylo pro dítě nejen nepohodlné, ale také by to mohlo způsobit zranění.

Důležitá je také správná volba podrážky. Vzhledem k tomu, že se dětský fotbal hraje jak na umělé trávě, tak i v přírodních podmínkách, je dobré volit dětské kopačky s univerzální podrážkou. Tento typ dětských kopaček nabízí většina výrobců. Univerzální řešení najdete tedy jak u společnosti Nike, tak u výrobce Puma.

 • Výrobce sportovní obuvi Adidas je v tomto ohledu výjimkou.
 • Nabízí dětské kopačky převážně s podešví FG, která je určena pouze pro přírodní trávu.
 • Ale i zde najdete kopačky na univerzální využití.
 • Jedná se o rekreační modely s technologií FxG, které jsou určené pro každý povrch.