Ale ano, chcete ho…

·         Ochrana proti vnějším vlivům. Není nic odpornějšího, než když nám účes čerstvě upravený od kadeřníka rozfouká vítr nebo rozmáčí déšť. Vlasy pod ním pravda trochu ztratí na objemu, ale to se dá lehce napravit, buď pomocí rukou, nebo hřebenu, a co je menší nedokonalost proti totálně zničené frizúře? Nehledě k tomu, že klobouk částečně zakrývá i uši, což při nižší venkovní teplotě nelze než ocenit. O prachu a kouři, před kterými jsou tak vlasy chráněny, nemluvě.
 
·         Tradice a elegance.Ženy nosí klobouk už od nepaměti. A jistě vědí proč. Klobouk, coby doplněk, dotváří každý outfit, ať už sportovní, ke kalhotám, kostýmku nebo k sukni. Je takovou pomyslnou třešničkou na dortu. Samozřejmě, nemusíte ho mít, ale pokud si ho nasadíte, Vaše odění tím bude podivuhodně zkompletováno a posune se o úroveň výš, co se týče elegance. Nejedna z nás si v té chvíli při pohledu do zrcadla vzpomene na staré časy, což je důkaz toho, že co je dobré, přetrvá. To, co se s dobou mění, je jen velikost, tvar a zdobení. Navíc je třeba si uvědomit, že dnešní doba skýtá jednu obrovskou výhodu, je totiž dovoleno vše.

Můžete směle experimentovat, hranice leží jen v tom, co Vám sluší, co seženete a kolik jste ochotna do klobouku investovat.
 
 
·         Pro Vás, pro kamarádku i pro maminku.Nejčastějším argumentem proč ho nenosit je, že by Vám stejně neslušel. Přitom jednou z největších předností této pokrývky hlavy je právě její variabilita. Existuje tolik možných tvarů, materiálů, ozdob a stylů, že snad opravdu není ženy, která by si nevybrala. Inspirujte se u žen minulého nebo i předminulého století. Jak ty ho uměly nosit! V dnešní době se klobouk snaží proslavit například vévodkyně Kate a s ní celá anglická královská rodina. Chce to jen sebrat trochu odvahy, probudit v sobě nezbytné množství exhibicionismu a ten pravý klobouk už je na půl cesty k Vám.