Zjednodušený režim!

Jestli je v posledním roce v ekonomice něco více diskutováno, nevím, co by to bylo. Jednoznačně největší senzací, ať už v dobrém či špatném, je připravovaná elektronická evidence tržeb. Do ostrého provozu nyní zbývá už jen opravdu pár dní. Podnikatelů v oblasti stravování a ubytování. Z těchto uvedených se zaregistrovala na úřadě do této chvíle pouze   jedna šestina těchto podnikatelů. O elektronické evidenci tržeb také koluje obrovské množství nepravdivých informací. Zde si vypíchneme ten nejdůležitější nebo spíše nejčastější.


Režim bez dokladu? Mýtus!

Několik provozovatelů občerstvení a penzionů již zažádalo o takzvaný zjednodušený režim elektronické evidence tržeb. Jedná se o provozovatele, kteří by byly nutností evidenci elektronicky v danou chvíli omezeni ve svém provozu. Musí totiž ve velmi krátké chvilce obsloužit najednou velké množství zákazníků. Bohužel ale, těmto žádostem by nemělo být vyhověno, protože zjednodušený režim pouze toleruje nemožné připojení k internetu, nikoli nevystavování dokladu. Doklad musí být vystaven okamžitě při platbě zákazníka. Některé podniky z odlehlých oblastí tedy můžou výjimečně dokládat doklady finanční správě do pěti dnů. To však ale neznamená, že doklady nebudou vystavovat okamžitě. Pouze, z nedostatku připojení, budou data odesílat na finanční správu v odloženém termínu.

Tedy reálným důvodem ke zjednodušenému režimu není velké množství čekajících zákazníků na účtenku, protože finanční správa slibuje, že maximální odezva budou dvě vteřiny. Nemělo by tedy vůbec k žádnému zpomalení v obsluze dojít.
 
Pokud tedy chcete zjednodušený režim, musíte prokázat, že v místě podnikání neexistuje stálé připojení k internetu. Finanční správa si toto ověří u mobilních operátorů. Na základě toho pak může režim povolit. Nicméně tento režim byl povolen zatím pouze několika málo podnikatelům.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup