Jak sladit šaty s typem postavy

Pořízení dokonalých šatů není jen otázkou vkusu, ale také přizpůsobení střihu naší jedinečné siluetě. Díky správným proporcím, barevným akcentům a stylu se můžete cítit sebejistě a pohodlně kdykoli a kdekoli. V tomto průvodci vám pomůžeme odhalit tajemství, jak sladit šaty s vaším typem siluety, abyste vždy vypadala úchvatně.

1. Silueta přesýpacích hodin

Tato silueta se vyznačuje proporcemi mezi boky a poprsím, s dobře ohraničeným pasem. Pokud máte tento typ postavy, měla byste si vybírat šaty, které tuto rovnováhu zdůrazňují. Dobrou volbou jsou šaty tužky, rozšířené šaty nebo šaty se zvýrazněným pasem. Vyhněte se rovným střihům, které mohou zakrýt vaše přednosti.

2. Silueta jablka

Jedná se o typ postavy s větším obvodem v pase než v oblasti prsou a boků. Ideální volbou jsou šaty áčkového střihu, které pomohou vyvážit vaše proporce, a také modely s výstřihem do V, které vaši siluetu opticky prodlouží. Vyhněte se šatům, které jsou příliš těsné a s velkým množstvím detailů kolem pasu.

šaty

3. Tvar hrušky

Tvar hrušky je postava s užšími rameny a poprsím a širšími boky. Zde je nejdůležitější zdůraznit horní část těla. Ideální jsou rozšířené šaty s poutavým výstřihem nebo zdobením v oblasti poprsí. Vyhněte se šatům, které jsou ve spodní části velmi těsné.

4. Obdélníková silueta

Pokud mají vaše boky, pas a poprsí podobné rozměry, máte obdélníkovou siluetu. Cílem je přidat křivky prostřednictvím šatů s volánky, řasením nebo odsazeným pasem. Vyhněte se však šatům ve tvaru tužky, které mohou zvýraznit nedostatek pasu.

Další módní tipy najdete na: https://juniorplus.cz/

Výběr šatů, které odpovídají vašemu typu postavy, je prvním krokem k vytvoření stylu, který podtrhne vaši přirozenou krásu a přednosti. Nezapomeňte, že zásadní je zvolit nejen střih, ale také barevné provedení, vzor a doplňky.

A pokud máte pocit, že potřebujete další radu, navštivte náš internetový obchod, kde vám naši módní odborníci rádi pomohou. Užijte si svou individualitu a vyjádřete se prostřednictvím módy!

5/5 - (1 vote)