6 příznaků, že se vás týká syndrom vyhoření

Mezi první projevy této nemoci patří velká škála symptomů, které nám napoví, že není něco v pořádku a je na čase rozsvítit červenou stopku jak v osobním, tak v pracovním životě. Na každé neduhy existuje lék, i tomuto stavu lze předejít, ale jakmile do něj spadnete, cesta ven je zdlouhavá.
klidně spát


1.      Fyzická a psychická únava, negativní myšlenky


Rádi byste ráno vstali z postele, ale nemůžete odtrhnout oči od stropu? Přepadl vás smutek a cítíte se, jak kdybyste protancovali celou noc? Bolí vás celé tělo a hlavou se vám honí samé negativní myšlenky? Každému jednou za čas není do zpěvu, pokud ale tento stav trvá několik měsíců, zkuste vyhledat odborníka.


2.      Ztráta zájmu o vaši práci


Ať se snažíte sebevíc, výkony, které podáváte v práci jsou čím dál tím slabší a úkoly přestáváte plnit do termínů. Nezvládáte podporovat vaše kolegy a cítíte se, jak zpomalený film. S tímto stavem si dávejte ve vaší firmě či zaměstnání pozor, jelikož veškeré špatně odvedené výkony se projeví také na vaši výplatní pásce.

3.      Nespavost


Jste unaveni, ale usnout nemůžete. Celé noci se převalujete a ráno, abyste do sebe dostali nějakou energii, pijete hektolitry silné kávy. Zapomeňte na prášky na spaní, ty váš problém nevyřeší!

4.      Snížená pozornost, nízká míra koncentrace


Potřebujete pro šéfa napsat závěrečnou zprávu, ale řádky se vám nedaří zaplnit. Nemůžete se soustředit a vzpomenout si, co jste probírali na ranní poradě. Zbystřete! I vás se může týkat syndrom vyhoření!

5.      Ztráta motivace


Nejenom, že jste ztratili zájem o váš pracovní život, nechuť cokoliv dělat nebo vykonávat jakoukoliv činnost se projevuje i ve vašem osobním životě. Vyhýbáte se lidem, odmítáte schůzky s přáteli, nejradši byste zalezli do kouta a ztratili se ve vlastních myšlenkách.
sezení v okně

6.      Pád do těžké deprese a výskyt zdravotních problémů


Neléčený syndrom vyhoření může způsobit, že upadnete do těžké deprese a také vaše tělo začne chátrat po zdravotní stránce. Migrény, bolestí kloubů, střevní a srdeční dysfunkce jsou jenom začátkem, proto neberte počáteční symptomy na lehkou váhu a vše řešte za včasu.