Adidas Gazelle – ikonická obuv je na trhu už víc než 50 let

boty adidas

Píše se rok 1972 a na stupni vítězů stojí plavec Mark Spitz. Právě přebírá zlatou medaili. Lidé jásají a zároveň vidí, jak nad hlavu zvedá ruku, ve které drží boty. Tato chvíle předurčuje, že se právě tyto boty stanou legendou. A ano, jsou to právě Adidas Gazelle, o kterých se zrovna dozvěděl celý svět!

A od té doby, až na pár let, jejich hvězda slávy prakticky nepohasla. Co je to vlastně za boty a jaká byla jejich cesta?

Adidas Gazelle jsou v dnešní době již naprosto ikonické sneakers. Typická je pro ně plochá podrážka, asi jeden centimetr vysoký lem mezi podrážkou a vrškem boty, který je vyrobený ze semiše. Přesně tak vypadají typické „Gazelly“. Původně se tyto boty vyráběly v modré a červené barvě, ale dnes je v nabídce obchodních domů najdete v různých barevných provedeních.

A co z nich vlastně dělá tak kultovní boty? Jednoznačně je to pohodlí, o které se postará jejich pohodlný střih a také jejich typický vzhled, který v dnešní době působí tak trochu „old school“. Přesto jsou to stále jedny z nejpopulárnějších bot vůbec. Skvěle doplňují aktuální módní trendy generace Z, které se často nesou na vlně urban style a streatwear módy.

Velkým dílem se o to zasloužili také celebrity. Například ve Velké Británii se boty těšily obrovské popularitě díky Davidu Backhamovi nebo třeba Kate Moss. Na své slavné nohy je obul také Kayne West, klan Kardashianových nebo zpěvačka Rita Ora. A přesně to je skvělá reklama!

Aby vám vaše Gazelle sneakers dlouho vydržely a skvěle vypadaly, je potřeba se o ně dobře starat! Protože jsou vyrobené ze semiše, okamžitě při jejich údržbě zapomeňte na pračku. Ta by jim rozhodně vůbec neprospěla! Přesto je ale čistěte pravidelně a dopřávejte jim častý odpočinek – ideálně je nenoste několik dní po sobě, ať stihnou vyschnout a bota si odpočine. Při čištění věnujte zvláštní péči lemu, který je často vyvedený v bílé barvě. Dobře ho vyčistíte s pomocí staršího zubního kartáčku a mýdlové vody nebo jiného čistícího prostředku. Semišovou část boty čistěte velmi opatrně, ideálně jen za pomoci navlhčeného hadříku. A nevynechávejte ani závěrečnou péči, se kterou vám rádi poradí v každé obuvi. Vaše „Gazelky“ pak budou vaši nohu zdobit velmi, velmi dlouho!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup