Chlorové tablety poslouží k desinfekci i těch nejmenších bazénků a brouzdališť

Máte doma malý dětský bazének anebo brouzdaliště? Chcete zajistit optimální koncentraci chlóru v menším zahradním bazénu? Hledáte způsob desinfekce vody, který bude maximálně jednoduchý a pohodlný? V tom případě vám jistě přijdou vhod pomalu rozpustné chlorové tablety, díky kterým snadno a bez zbytečných složitostí zajistíte optimální koncentraci chlóru ve vaší koupací nádrži. Tyto tablety můžete zakoupit v několika velikostních provedeních, takže jejich varianta „mini“ se dokonale hodí i pro malé dětské bazénky, fontány a brouzdaliště. Navíc vás jistě potěší, že je seženete za velmi přijatelnou cenu a můžete si vybírat z řady různě velkých balení.
pruhované dno
V každém případě, ať už budete vodu ve vašem bazénu ošetřovat jakoukoli bazénovou chemií, tak byste měli vždy mít na paměti, že pro její spolehlivé fungování je nezbytná optimální hladina vodíkových iontů v nádrži, přičemž pH vody by se optimálně mělo pohybovat v rozpětí 6,8 až 7,6. V opačném případě se vám může stát, že vaše bazénová chemie nebude mít účinky, jaké od ní očekáváte.
Nicméně stejně tak jako samotné pH je potřeba pravidelně sledovat i koncentraci aktivního oxidačního činidla v nádrži. V případě, že si k desinfekci vody zvolíte chlorové tablety, bude se jednat o koncentraci aktivního chlóru. I tu je potřeba testovat s pomocí speciálních testerů chlóru. V případě, že hladina neodpovídá požadovaným parametrům, měli byste tento nedostatek co nejrychleji napravit, protože v tomto mezičase může dojít k rozmachu mikroorganismů v bazénové vodě.
kapka nad hladinou
Na první pohled se tak péče o bazén, a to i těch nejmenších rozměrů, může zdát poměrně složitá. Přestože je pravda, že je potřeba sledovat mnoho parametrů, nejedná se o nic, co byste brzy nezvládli. Veškeré potřebné procesy se časem naučíte tak, že je budete vykonávat automaticky a odměnou se vám stane požitek z dokonale čisté vody.