Čistá krása křišťálu


Za nejčistší formu křemene je považován křišťál. Pro svůj dokonale čistý vzhled se tento kámen také dostal do mnoha lidových rčení. Křišťál často obsahuje inkluze rutilu, sagenitu či turmalínu, což mu dodává originální a dokonalý vzhled. Navíc jsou tyto příměsi pro účinek křišťálu na náš organismus posilující.

  • Křišťál se v lidovém léčitelství využívá především pro odstranění bolestí a zánětů.
  • Proto ho přikládáme na postřižená místa. Můžeme jím i masírovat.

Křišťál se vyskytuje po celém světěv mnoha podobách

Naleziště křišťálu najdeme prakticky v každém koutě naší planety. Tento kámen se vyskytuje také v Čechách. K jeho nalezení ale potřebujeme velkou dávku štěstí. Podle nálezů z pravěkých dob dokázali naši předkové využít kvalitní vlastnosti křišťálu a vyráběli z něho především štípané nástroje.

kříšťál

  • V přírodě můžeme najít nejen krystaly či drúzy křišťálu, ale výjimečně valounky.
  • Na jejich vzniku se podílelo především dlouhodobé působení tekoucí vody.

Jak nám může křišťál pomoci

Křišťál má pro lidové léčitelství velký význam. Do jeho péče by se měli svěřit lidé, kteří trpí zhoršenou obranyschopností organismu nebo oslabenou imunitou. Přítomnost křišťálu na nočním stolku se doporučuje v případě poruchy spánku. Nedostatek spánku může vést k únavě a později psychickým obtížím. Křišťál zkracuje dobu usínání a přináší vydatný spánek bez nepříjemné probouzení.

koule

  • Pokud u sebe budete nosit křišťál, pak se vám odmění tím, že vám předá část svého lesku a rozzáří vaši pleť.
  • Má totiž schopnost pročišťovat pokožku a navrátit jí zdravý vzhled.

Křišťál vás také ochrání před účinky černé magie.Dostatek pozitivní energie prostřednictvím křišťálu si do svého domova můžete vnést díky křišťálové lampě s LED světlem. Světlo bude podporovat pohlcování negativní energie. Navíc je to krásná a originální dekorace.