Dovolená jinak.


Kdo potřebuje ke své dovolené moře, oceán a spoustu turistů? Dovolené v zahraničí jsou krásné v tom, že jedete poznávat něco nového, což se od samotné dovolené žádá. Dovolenou se myslí to, že si budete užívat, poznáte nové místa a budete si užívat každý okamžik, než se budete muset vrátit zase domů a chodit do práce. Někteří berou jako dovolenou to, že se na deset dnů vyvalí na písečnou pláž a budou se v drahých hotelech přejídat a od rána do večera popíjet alkoholové drinky. Tak většinou vypadá většina dovolených, když se Češi vydají na dovolenou. Většinou zvolí all inklusive, aby se nemuseli o nic starat, a zaletí si do přepychového hotelu, kde o ně bude postaráno.

řeky evropy

Lenošení a válení u moře, nebo u hotelového bazénu, který je o pár metrů blíž, je vše. Někteří ani to slavné moře nevyzkouší, protože jim stačí hotelový bazén. Ovšem po takové dovolené netouží všichni lidé. Někteří si odpočinou nejvíc na dlouhých túrách po horách a v krásných koutech světa. Nemusíte být ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu, abyste byli spokojeni. Někomu postačí pěkný penzión u jedné z velkých evropských řek. Nebo apartmán či malá chata. Hlavně vás bude těšit to, že budete ve spojení s přírodou. Hned jak vylezete ven, budou kolem vás lesy řeka, kde se budete moci zchladit v letních dnech anebo krásné hory a pohoří. Co je víc než skvělí výhled z ubytování.

řeky evropy

Řeky Evropy jako je Rýn, Labe, Dunaj nebo Volha vám přinesou daleko více vyžití, které můžete zažít. V okolí těchto řek najdete spoustu ubytování, kde budete moci složit hlavu. Tyto řeky jsou velkými skvosty a protékají hned několika zeměmi. Můžete tak vidět několik kultur a měst, když budete cestovat podél některé z nich. Takové turistické cíle mají jen někteří nadšenci do turistiky, ale i to se stává, že hlavní odpočinek si užijí tím, že se fyzicky zničí a odpočine si u nich hlavně hlava.