Jak udržet svůj web fit?

Máte-li firmu, je dnes téměř nutností mít vlastní webové stránky, právě na internetu dnes vyhledává většina potenciálních zákazníků informace. Nechat si udělat krásný web však v současné online konkurenci nestačí, o své webové stránky se musíte pravidelně starat nebo se spolehnout na profesionály. Pár tipů, jak na to přináší specialisté na weby ze společnosti Beneficio.

Jaké výhody přináší webové stránky?

Kromě toho, že se zákazníci o existenci vaší firmy dozví, zvyšují webové stránky důvěryhodnost firmy, na nich můžete prezentovat své výrobky či služby. Jedná se tedy o jednu z nejlevnějších forem online reklamy. Díky tomu můžete v krátkém čase dosáhnout nejen zvýšení svých obratů, ale hlavně svoji činnost zefektivnit.

Profesionální webové stránky

Nejčastěji si firmy a živnostníci nechávají vytvořit uživatelsky přívětivé weby u specializovaných firem, protože stejně jako mohou webové stránky pomoci tak mohou i uškodit. Pokud webové stránky působí chaoticky, není responzivní nebo je špatně zvolená šablona, často je lidé okamžitě opustí. Najmout si tedy firmu, která tvoří a či spravuje profesionální webové stránky, se jeví jako velmi výhodná investice.

Jak zlepšit svou pozici ve vyhledávačích, ale i u zákazníků?

Abyste získávali nové zákazníky a pracovali na svém brandu, je důležité, aby měly vaše webové stránky dobrou pozici ve výsledcích vyhledávání. S tím vám samozřejmě může pomoci i kvalitní digitální agentura, která vám vysvětlí, proč správa webu není sprint, ale spíše maraton. Provede za vás důležité analýzy, optimalizaci webu a zlepší i výkon stránek.

Originalita obsahu webu

Základem každých webových stránek, které mají na návštěvníka zapůsobit je jeho originalita. Kromě obsahu, který bude korespondovat se skutečností, je tak vhodné, aby pasovaly webové stránky na míru přesně vašemu zaměření. Nikdy se nesnažte nic kopírovat od konkurence. Kromě toho, že se to vyhledávačům nelíbí, návštěvníci očekávají přínosné informace, které ještě nedostali.

webové stránky

Správně zvolená klíčová slova

Abyste se vaše webové stránky zobrazily ve výsledcích vyhledávání k relevantním dotazům, je potřeba vhodně volit klíčová slova. S tím vám dnes pomůže řada online nástrojů, kde můžete volit základní našeptávače zdarma až po placené prémiové nástroje, které vás návrhy přímo zahltí.

Méně je někdy více

Při správě obsahu vašich webových stránek je důležité si pamatovat, že příliš mnoho informací, také není v pořádku. Vybírejte tedy s rozvahou, co chcete na dané stránce říct.

Sémantika webových stránek

Základy sémantiky nejsou těžké, důležité je správně používat základy HTML. Nejčastějším prohřeškem bývá špatné uspořádání nadpisů. Na stránce vždy musí být pouze jeden nadpis H1 a zároveň musí být první. Počty H2, H3 atd. jsou pak libovolné, ale nesmíte žádnou úroveň přeskočit.

Aktualizace a kontrola webových stránek

Má váš web skvělou pozici na řadu relevantních dotazů? Tak je to super, ale nesmíte usnout na vavřínech, protože konkurence na svých webech stále pracuje. Abyste si pozici udrželi je nutné stránky kontrolovat, a hlavně aktualizovat obsah.

Nemáte na to všechno čas?

Samozřejmě, ne každý má čas na pravidelnou správu webu, a právě proto jsou tu firmy na vývoj webů, které se postarají nejen o jeho vytvoření, ale můžete se s nimi domluvit i na občasné kontrole.