Móda 80. let se vrací


Džíny, vlněné svetry, třpytivé bundy, mrkváče, menšenstráky, vytahané košile strčené v riflích stáhnuté velmi utaženým páskem, teplákovky, šusťákovky, turecké kalhoty, zářivé stíny, bujná hříva, velké pilotky se zlatými skly. Osmdesátá léta jsou zase v módě! Dříve bylo toto oblečení symbolem protestu, rebelství a nespoutanosti. Módu proslavilo hnutí hippie pocházející z Velké Británie. Lidé s dlouhými vlasy spletenými květinami uznávající svobodný nezávislý život. Nyní se stala módou umělců.

šaty
                                                                                                                                                                                  Láká-li vás tento styl a také byste rádi přiřadili pár kousků do vašeho šatníku, nejlépe uděláte, ohlédnete-li se po internetových bazarech, secondhandech a bleších trzích. Získáte tak kousky, které nikdo nemá a budete-li mít štěstí, tak i za nízkou cenu. Jediný pozor si dejte na stav zboží. Pořádně tě jej před koupí prohlédněte, vyzkoušejte, zkontrolujte, jestli nechybí knoflík, nebo se nerozjíždí zip. Levná cena je sice lákavá, ale vadný kus v šatníku je na nic, ať je levný sebevíc. Pokud zrovna neholdujete obnošeným věcem, zkuste se poohlédnout po módních obchodech. Osmdesátá léta frčí i v těch nejprestižnějších značkách. Cena je ovšem nesrovnatelně vyšší. Záchrannou ruku ovšem začínají prodávat u běžné obchody s oblečením a retro sekci již nalezneme i v mnoha cenově dostupných obchodech.

rifle                                                                                                                                                           Kdo by byl řekl, že staré kusy, které se kdysi vyhazovaly ve velkém do popelnic, dnes budou zase tak populární. Je to ale tak. Tuto módu si volí slavné modelky i jiné osobnosti a kdo chce zaujmout, s outfitem v tomto stylu jistě neprohloupí. S vybíráním a kombinováním kusů si ale dejte záležet. Je nutné odhadnout hranici vkusu a kýče. Pokud se takto vystrojíte, nezapomeňte také doplnit svůj vzhled o správné doplňky například v podobě třpytivé kabelky, koženého pásku, květované čelenky, stylových bot, několika náramky na rukou a nohou a výrazných náušnic.