Na velké výdaje za bydlení můžete s mobilní dřevostavbou zapomenout

Také patříte k těm, kteří zoufale touží po vlastním bydlení, ale nedaří se jim na ně dosáhnout z finančních důvodů? Není divu, pokud byste měli kupovat pozemek, a ještě navíc na něm stavět nemovitost, vyjde vás pořízení takového bydlení na několik miliónů korun. Ovšem takový výdaj může být klidně srovnatelný se zakoupením většího bytu ve větším městě. Jak je tedy vidět, tak ceny na trhu s nemovitostmi se během let vyšplhaly do závratných výšek, do kterých jen málokdo dosáhne. Tím spíše, že podmínky hypoték na bydlení se neustále zpřísňují, a zájemci o vlastní střechu nad hlavou se dostávají do neřešitelné situace, ze které není úniku – stále více lidí potřebuje bydlet, ale neví, jak se k takovému bydlení přes řadu překážek dostat.

dřevostavby

Pokud i vy patříte k lidem, kteří uvízli v podobné pasti, tak byste měli uvážit, jak velký prostor k bydlení skutečně potřebujete. Na trhu s bydlením totiž existuje jedna rozumná, ale zatím ne příliš známá varianta, jak se k vlastnímu bydlení dostat – jedná se o pořízení mobilního domu, třeba mobilní dřevostavby.

předání klíčů

Uvnitř stavby se takový typ bydlení nijak neliší od klasického bytu. Najdete v něm naprosto vše, co potřebujete ke spokojenému životu a chybět vám v něm nebude ani nábytek, ani sociální zázemí, ani spotřebiče anebo cokoli dalšího, na čem vám záleží. Ovšem je potřeba uvést, že podlahová plocha takového mobilního domu je menší – srovnatelná s malým bytem v panelovém domě. Jestliže však nehledáte velký prostor a malý byt vám postačí, jedná se o skvělou volbu pro vás. Mobilní dům je totiž typický tím, že nemá pevné základy spojené se zemí – dodavatel jej tedy hotový doveze až na konečné místo (a před tím jej zhotoví a vybaví přesně podle vašeho přání). A to vše bez úředních povolení, které k mobilheimu nepotřebujete, ve velice krátké době v řádu několika týdnů, a za skvělou cenu, kdy se obejdete bez hypotéky.