Nákup bot: Krása, nebo pohodlí?
Boty jsou součástí úplně každého oděvu. Potřebujeme je každý den a v jakoukoliv roční dobu. Odložit si je můžeme dovolit leda tak v létě na pláži u moře. Boty mají mnoho funkcí, ale slouží také jako doplněk a pomáhají utvářet náš celkový vzhled. Je proto důležité umět najít tu správnou hranici mezi praktičností a elegancí.

Krásné boty mohou přinášet problémy

Ženy velice rády nosí boty na podpatku či nějaké s rafinovaným vzhledem. Dávejte si ale pozor na to, co dělají s vaší nohou. Podpatky sice dělají ženy opticky vyšší a jejich nohy působí delší a hubenější, ale obzvlášť pokud je nosíte často, neměly by být moc vysoké. Doporučuje se nosit podpatky o maximální výšce 4-5 cm. Pokud byste dlouhodobě nosily vyšší, mohlo by dojít ke zkrácení a celkovému poškození vašich svalů a vazů, které by se později mohly i přetrhnout.
Dále je důležité nosit pevnou obuv. Nastanou chvíle, kdy je vhodné a příjemné si vzít krásné lodičky, které na vaší noze vypadají fantasticky, ale nejsou na každodenní nošení. Je nutné, aby vaše boty pevně držely vaše nohy. Nikdy nevíte, do jakého terénu se dostanete. Zranění vznikají velice snadno, ale těžko se jich zbavíte. V nezpevněných botách hrozí riziko vzniku úrazu, ať už se jedná o zdánlivě nezávažné vyvrtnutí kotníku, či již problematické přetržení vazů.

boty

Každou botu tvoří jiný materiál

Mnoho různých značek vyrábí mnoho různých typů bot z nespočtu materiálů. Při koupi nové obuvi je důležité se dívat i na něj. Nekvalitní produkty se velice snadno zničí, a vy tak ztratíte peníze, které jste do nich investovali, a opět to může negativně ovlivnit vaše nohy.
Krásné designy sice zaujmou, ale nemusí být zdravé ani kvalitní. Také je důležité dát si pozor na podrážku samotné boty. Pokud cítíte každou nerovnost, každý malý kamínek, jakmile se dotknete země, pak byste se měli podívat po něčem jiném.

Krása by neměla bolet

To, že krása bolí, se ví už dlouho. Avšak co se týče bot, tak by to nemělo platit. Hlavní funkcí bot je naše nohy chránit a uchovávat je v co nejlepší stavu. Pokud byste volili mezi poutavými střevíčky, či krásnými, leč klasickými botami, nedívejte se na vzhled, ale na to, zda jsou vám boty pohodlné. Špatné boty vám mohou vytvořit i nespočet malých poranění a bolístek, které vám dokážou znepříjemnit celý den. Je lepší zvolit si střídmější boty nežli po prvních pár hodinách umírat při každém kroku, který uděláte.

Investice se vyplatí

Když dojde na nákup správné obuvi, tak cena by měla být vedlejší. Je důležité, abyste měli to nejlepší, co dnešní trhy nabízí. Pokud byste našli perfektní boty, ale nevěděli si rady s financemi, může vám pomoci rychlá a snadná půjčka na účet.