Plánujeme dovolenou

Každý má jinou představu o tom, jak trávit svojí dovolenou. Někdo by se rád jen slunil u moře nebo pro změnu potápěl, jiný zase nevydrží chvíli na stejném místě, tak turistika to bude jistit. Někdo dá přednost památkám a jiný zase přírodě. Zkrátka každý si ten volný čas užívá zcela po svém. Je pravdou, že někdy dovolenou, která je především v zahraničí musíme naplánovat dopředu. Spíš jde hlavně o to, aby nám dal zaměstnavatel volno. Ale je pravdou, že ani senioři nepřijdou zkrátka, jelikož cestovní kanceláře vytváří i pro ně ty správné podmínky, aby si to užili plnými doušky. A když se náhodou necítí na dlouhý pobyt v zahraničí, mohou vyzkoušet třeba jen krátký výlet za vykoupáním v moři a cestou to spojit třeba s ochutnávkou vína nebo návštěvou jiných památek.

jadran

Autobusem za dobrodružstvím

Moderní technologie poskytuje v každém směru to nejlepší i v dopravě. Cestovat s autobusem již není tak otravné, spíš naopak je zde veškerý komfort, který nám velmi zpříjemní dlouhou cestu. Když se nám nebude chtít sledovat okolí, tak můžeme sledovat zajímavý film, zakoupit si nápoje, nabít si telefon nebo tablet a pracovat nebo hrát si hry a tak dále. Zkrátka autobusem se skutečně vyplatí jet na svoji dovolenou a to prakticky kamkoliv. Například nabízí skutečně mnoho krásných míst, které stojí za návštěvu. Stačí si najít svůj cíl a provést rezervaci a to klidně online z pohodlí svého domova.

bus

Co vyzkoušet plavbu po moři?

Ano i tak se dá dovolená strávit. Zůstat nějaký čas na lodi, která se stane naším útočištěm. Nádherná plavba je napříč Chorvatskými ostrovy, které jsou naprosto úžasné nejen krajinou, ale vůbec svými charakteristickými stavbami. Právě z moře je to úplně jiný pohled, než z autobusu. Plout můžeme až do Řecka, nebát se nemusíme, zavčasu budeme zase zpět ve výchozím bodě. Ale s plno zážitky. Na lodi si totiž budeme užívat dostatečný program a není problém ani wellness večer s pěknou masáží. Rozhodně bude na co vzpomínat.