Práce na zahradě Vás ale můžou bavit! A na podzim především!

Lidí, kteří se stěhují na vesnice a utíkají z rušného velkoměsta, s představou vlastního bydlení a opečovávání vlastní zahrádky, je stále více. Pokud patříte mezi tyto šťastlivce, uvítáte jistě několik rad, jak si poradit s podzimní zahradou a to bez zbytečné námahy.

·         Fukar na listí
Zapomeňte na ruční hrabání, bolavá záda a namožené svaly po celém těle. Ideální volbou je pořídit si pomocníka, se kterým se moc nenadřete a práci odvede za vás. V případě, že půjde o fukar na listí, bude práce spojená v podstatě s procházkou, protože ho budete mít připevněný na zádech, jako takový větší batoh, a listí pohodlně odfoukáte na hromadu, kam potřebujete a to i z méně přístupných míst.

·         Sběrač listí
Pomoci Vám může i sběrač listí. Jedná se větší vysavač na kolečkách, jehož součástí je velký vak, do kterého pohodlně vysajete listí a snadno jej pak z vaku vysypete, kam budete potřebovat. Samozřejmě jde o výrobek, u kterého se nejprve podívejte na parametry, abyste zvolili správný objem vaku a celkový výkon, podle vaší velikosti zahrady a zamýšlenému využití.

·         Kompostér
Se spadanými jablky anebo sesbíraným listím, pomůže ekologický kompostér. Nemusíte v tu chvíli řešit, kam tento odpad vyhodíte, pokud třeba nevlastníte eko popelnici, kterou vám svozová firma každý týden vyváží, ale jednoduše ho napěchujete vším, co budete potřebovat a při správném zacházení, případně s použitím například urychlovače pro kompostéry, budete mít na další sezónu vlastní zeminu, plnou hodnotných látek.

·         Teleskopická prořezávací pila
V případě nutnosti prořezat stromy, odstranit suché větve, nebo dostat se na špatně dostupná místa, jestliže udržujete okrasný živý plot, Vám vždy jednoznačně pomůže a práci ulehčí teleskopická prořezávací pila. S její pomocí se lze dostat všude a to aniž byste museli používat žebřík. Navíc to zvládne i méně zdatný zahradník, bez výjimky pohlaví nebo vzrůstu.