Provoz na silnicích se změnil

Dávno pominuly doby, kdy nebyla taková hustota provozu. Možná za to může celková struktura dopravy, kdy jsou lidé nuceni si pořídit více dopravních prostředků, aby se včas dostali do práce či na jiné místo. To samé platí i o výrobě aut a motorek. Pokud bychom se zaměřili na motorky, tak Pionýr a Babetta už jsou snad jen v garážích pamětníků. Dnes existuje tak velký výběr motocyklů, že snad až přechází zrak. Nicméně jedno se jim nesmí upřít. Pro městský provoz jsou stále tím nejlepším praktickým a obratným pomocníkem. Jsou přirozeně daleko lehčí a menší, než automobily a tak se to rozhodně odrazí i na celkové ceně spotřebovaného paliva. Další výhodou je, že se s nimi jednoduše zaparkuje. Je pravdou, že je nutno prověřit na co dosahuje řidičské oprávnění, jelikož v mnoha případech vznikají dost velké nejasnosti.
různé barvy a provedení skútrů

Malý motocykl nebo skútr

Dříve nebyl problém vyrazit na malém motocyklu s objemem válců do 50 cm3 s řidičákem na osobní auto. Nyní k tomu klidně můžeme přidat i skútr o objemu 125 cm3, pokud ovšem bude mít výkon do 11 kW. A nesmíme zapomenout zmínit automatickou převodovku. To ovšem změnilo úplně přístup a velmi se rozšířila nabídka na skútry. Malých motocyklů se nyní neprodá takové množství jako skútrů. Navíc kdo chce ušetřit i na pohonných hmotách, tak tento tip moto je naprosto ideální. Jsou velmi ohebné a díky vybavení variátory nemusí řidič přemýšlet o řazení. Plynule se rozjíždí s přidáváním plynu.
černý skútr

Nikdy nepodceňovat oblečení

Je důležité, že i na skútr bychom se měli dobře obléknout. Když havaruje vozidlo, tak řidiče chrání nějaká deformační zóna. Ta zde zcela chybí a řidiče od nárazu bude dělit jen to, co bude mít na sobě. Není důvodem podceňovat kvalitní oblečení, přilbu, obuv a rukavice. Každý by si měl uvědomit, že je daleko zranitelnější než cokoliv jiného a tudíž jde vlastně o jeho život. Skútry vyrábí snad všichni výrobci známých značek, stejně tak s efektivními doplňky a kufry, ale o bezpečnost se musí postarat každý sám za sebe. Vyšší kubatura již bude vyžadovat jiné řidičské oprávnění, nicméně klidně s takovou motorkou lze vyrazit pěkně na výlety.