Špatné počasí není problém

Když se venku udělá hezky, přímo to vybízí k tomu, abychom neseděli jenom doma a vyrazili někam ven. A my tomuto vábení často neodoláme, podlehneme mu a užíváme si to. A to neznamená, že jenom zamíříme někam do přírody na docela banální vycházku. Můžeme takové příznivé doby využít klidně i k uspořádání nějaké té události pod širým nebem. Můžeme tak dejme tomu vynosit na zahradu před svým domem vhodný nábytek, zajistit tak třeba pohoštění, hudbu nebo jinou zábavu, sezvat lidi, které bychom tu rádi viděli, a pak si to tu spolu s nimi hezky v poklidu užít. Pokud máme nějaký svůj pozemek, kde by se to dalo uskutečnit, vůbec nic nám v tom nebrání.

stany venku

Jenže nic na světě není dokonalé. A i ta nejlepší akce může nakonec ztroskotat, a to třeba i na tom, co my lidé neovlivníme, tedy na počasí. Je sice logické, že nikdo neuspořádá oslavu nebo posezení venku v době, kdy se venku čerti žení, kdy leje jako z konve, padají kroupy nebo je jinak ošklivo, ale i ta nejlepší předpověď počasí se může mýlit. A byť se tak předpokládá příznivé počasí, kdo ví, jak to nakonec bude vypadat.

A tak se třeba rozjede nějaká ta venkovní oslava. Vše je v plném proudu, lidé se dobře baví a organizátor si stejně jako ti ostatní snad ani nemůže přát víc. Jenže pak začne poprchávat nebo se dokonce i vydatně rozprší, začne tu foukat vítr, a je rázem všechno jinak. Lidé rychle berou, co se jenom pobrat dá, utíkají se s tím schovat, a pak už to určitě nebude tak dokonalé jako doposud.

stan mezi stromy

A jak takové nepříjemné situaci zabránit? A jde to vůbec?

Vlastně tu nemusí být žádný problém. Stačí si přece pořídit profi stan a celou akci uspořádat pod ním. Tedy pod širým nebem, ale přesto ne až tak docela pod širým nebem. A rázem je jisté to, že i kdyby začaly problémy s počasím nebo jinými nepříznivými vnějšími vlivy, vše proběhne maximálně dokonale. A všichni budou z takové akce nadšeni.