Úvěr, se kterým je všechno jednodušší

S americkou hypotékou je všechno jednodušší. Tedy hlavně způsob, jak můžete půjčku získat, a také její čerpání. Americká hypotéka je totiž bezúčelovým úvěrem, a na tom velmi záleží. Právě díky tomu, že tato půjčka není nijak omezena tím, na co ji můžete anebo nesmíte použít, je vyřízení podobného úvěru snazší. Nikdo po vás nebude chtít doložit, jak s penězi naložíte, dokonce to může být vaše tajemství, které si necháte pro sebe. Takže nejen, že takto ochráníte své soukromí a peníze můžete využít naprosto na cokoli, ale ještě navíc si usnadníte život tím, že nebudete muset shromažďovat doklady a bát se, že vám je v bance neuznají.
stříbrné mince v šikmém komínku
Výhody americké hypotéky dokáže ocenit především každý, kdo už někdy o běžnou půjčku v bance žádal. Jedná se o náročný a zdlouhavý proces, který se může natáhnout i na několik měsíců a vy po celou tu dobu budete muset dokazovat všechno možné i nemožné – a to platí jak o vaší finanční situaci, tak o vašich registrech, majetku, osobních údajích, a o dalších skutečnostech. A jakmile půjčku získáte a začnete ji čerpat, budete muset pro změnu dokládat, jak jste s penězi naložili, a zda je to přesně v souladu s pravidly čerpání půjčky.
Mezi klasickou bankovní účelovou půjčkou a bezúčelovým americkým úvěrem, třeba tím, sjednaným v nebankovní společnosti, je velký rozdíl.
paní s dolarovou bankovkou v ruce

Jak můžete americkou půjčku získat?

Pro získání amerického bezúčelového úvěru je nezbytné splnit dvě podmínky:
· za prvé musíte mít dostatečnou bonitu,
· za druhé potřebujete nemovitost jako záruku za úvěr.
Pokud jde o dostatečnou bonitu, tak tu budete muset prokázat u každé libovolné půjčky. Zkrátka jde o to, zda budete schopni sjednaný úvěr splácet.
A jako záruka pro případ, kdy byste měli se splácením potíže, poslouží vaše nemovitost. Proto můžete získat jen tolik peněz, jaká je aktuální tržní hodnota vaší nemovitosti – maximálně sedmdesát procent této částky.