Vízum na Kubu

Kuba je bezesporu jednou z nejkrásnějších zemí na naší planetě a určitě stojí za to alespoň jednou v životě se tam podívat. Krásné pláže s palmami, na které proniká podmanivý zvuk saxofonů kubánských umělců. Romantické večery v rytmu salsy. Kuba je zkrátka země, která má opravdu co nabídnout a dovolená na Kubě bude jistě nezapomenutelným zážitkem. Pokud uvažujete o jejím bližším poznání, pak ale musíte počítat s tím, že budete potřebovat vízum.

hotelový komplex

  • Turistické vízum (turistická karta) bude nezbytnou součástí cestovního pasu.
  • Vízum na kubu se skládá ze dvou částí.

    • Jednu část si odebere imigrační úředník při vstupu do Kubánské republiky a druhou část při vašem návratu.

Víza na Kubu můžete získat dvěma možnými způsoby.

  1. Požádat o něj na kubánské ambasádě (750,- Kč).
  2. Získat ho jednoduše korespondenční cestou (800,- Kč včetně poštovného).

Vyřízení víza online

Vízum na Kubu je tedy možné vystavit online bez zbytečného čekání. Ušetřit tak můžete nejen čas, ale logicky i finance.

  • DŮLEŽITÉ– jestliže cestujete přes USA, pak je nutné mít vízum vystavené americkými úřady (růžové). V tomto případě není možné použít standardní vízum (zelené), které je platné pro turisty z ostatních částí světa.

Platnost víza na Kubu je třicet kalendářních dnů. Není ale problém si ho nechat prodloužit. Což můžete udělat přímo na Kubě. Od vystavení víza je nutné podniknout cestu do 180 dnů, jinak je tento dokument považován za neplatný.

dovolená na kubě

  • Předtím, než si začnete vyřizovat vízum, zkontrolujte si platnost vašeho pasu, která musí být ještě šest měsíců po plánovaném ukončení vašeho pobytu.

Jestliže využijete možnost vyřízení víza online, pak vám postačí nascanovat identifikační dvoustranu pasu (strana, kde je vaše jméno a fotografie).

  • UPOZORNĚNÍ– turistické vízum není určeno pro pracovní a novinářské cesty.