Zajímavé vlastnosti minerálů a drahých kamenů

Naše planeta je plná zajímavých přírodnin, mezi které patří také drahé kameny a minerály. Některé mají natolik výjimečný vzhled, že jim lidé přisoudili také výjimečné vlastnosti. Naši předkové využívali kameny i k léčebným účelům nebo magickým rituálům. Moderní doba se k poznatkům a moudrosti předchozích generací vrací a využívá moc a sílu těchto darů naší země.

krystalové kameny

  • Pokud se rozhodnete pořídit si jako ochránce nějaký minerál nebo drahý kámen, pak máte celou řadu možností.

Jednou z otázek, kterou budete řešit je, zda si pořídit kámen v surovém stavu nebo upravený některou z vhodných technologií. Nejvíce využívaným způsobem úpravy kamenů je takzvané tromlování. Jedná se o proces, který probíhá ve speciálních bubnech, které jsou vybavené brusným a poté leštícím práškem. Tento proces supluje opracovávání kamenů přirozenou cestou. Například omíláním v řece.

  • Tromlované kameny se většinou využívají k léčebným nebo ochranitelským účelům.
  • Mohou se však stát i krásnou dekorací.
    • Doslova kouzelně vypadá kupříkladu achát, sodalit, jaspis či opál.

Minerály větších rozměrů lze také využít k masážním účelům.

ametysst

Křišťál v sobě ukrývá zvláštní moc

Některé kameny či minerály se nechávají v surovém stavu, aby se zachovala jejich krása a originalita. Na jejich vlastnosti nemají úpravy žádný vliv. Je tedy jen na vás, jakému typu dáváte přednost. Není ani problém nechávat tromly a surové drahé kameny stejného druhu v těsné blízkosti.

  • U minerálů odlišných druhů může ale dojít k vzájemné nesnášenlivosti.

Některé mají naopak takový vliv, že zvyšují moc jiného minerálu.Do této skupiny patří křišťál, který je proslulý svou éterickou krásou. Dokáže zesílit energii všech ostatních kamenů uložených v jejich blízkosti. Stejnou moc má také diamant či selenit.

  • Svět kamenů je prostě zvláštní, zajímavý a je dobré mu rozumět.