Ať se děti baví!

Dnešní doba nabízí mnoho a mnoho možností pro naše děti. Ať už se jedná o nepřeberné množství druhů škol, sportů a zájmových kroužků. Pokud jste rodiče, kteří dlouze otáleli s pořízením jednoho či více dětí až do doby, kdy na něj budete skvěle vybaveni, ať už s bydlením nebo finančně, je celkem pochopitelné, že se mu pak můžete více věnovat a vkládat do něj veškeré své naděje. Tady však může nastat právě ten problém. Většina rodičů, je přesvědčeno o tom, že jejich dítě oplývá nějakým talentem, nejlépe, pokud je podle nich talentováno na vše a očekávají od něj, že ať ho přihlásí kamkoli, tam bude vynikat. Tohle je ovšem neskutečný nápor na dítě a jeho psychiku.
děti si hrají na poli
Nejen, že musí povinně navštěvovat každé odpoledne minimálně jeden sport či kroužek, ještě cítí nápor od rodičů, že v tom musí vynikat i když mu to nejde, nebo ho to nebaví. Zkuste si o tom s dítětem promluvit a opravdu se zajímat o to, co ho baví a shodnout se třeba jen na jednom jediném kroužku, který by navštěvovalo a zkusilo se v něm realizovat. Pokud to nebude to pravé ořechové, nevadí, příští rok můžete zase zkusit něco jiného. Jeden kroužek je vždy ku prospěchu věci, dítě se učí řádu, že musí někam docházet a učí se od skutečných profesionálů. Ale zbytek svého volného času by mělo trávit podle sebe, nejlépe venku s přáteli a realizovat se podle svého. Je sice hezké, když bude v dospělosti hrát na tři hudební nástroje a brilantně hrát fotbal, hokej nebo tenis.
běžící školáček
Ale pokud si nebude umět najít přátele nebo fungovat v sociálních skupinách, což jsou věci, které se právě člověk učí od dětství na hřišti s ostatními dětmi, šťastné asi v životě moc nebude. Proto se jako rodiče vždy spíše snažte, aby o většině svého volného času mohlo dítě rozhodovat samo a trávilo ho při hrách s kamarády , než aby bylo striktně vedeno k něčemu, co ho možná ani nebaví a dělá to z donucení, i když by z toho mohlo později těžit.