Chodíte na podpatcích správně?

1)      Přeneste váhu na střední část chodidla.Příliš se nezaklánějte ani nepředklánějte, snažte se při chůzi klást největší zátěž na oblast za bříšky prstů. Paradoxně tak pocítíte nejvyšší stabilitu.
2)      Dělejte menší kroky.Jeden z nejpatrnějších rozdílů mezi chůzí v teniskách a na podpatcích je právě tento. Na jehlách prostě nemůžete dělat kroky jako v sedmimílových botách. Nejen, že by to nevypadalo dobře, ono to ani dost dobře nejde. Dělejte proto menší, distingovanější mezery, ale ne zas tak malé, jako Hercule Poirot, to byste vypadala směšně. Budete se muset smířit s tím, že pokud chcete působit žensky a elegantně, na autobus prostě nedoběhnete.

3)      Choďte po pomyslném provaze.Pozorovala jste někdy profesionální chůzi modelek na podpatcích tak vysokých, že Vás z toho chytá závrať? Všimněte si, dávají při tom chodidlo, jež právě vykročilo, do jedné linie se špičkou předchozí nohy. Proto jejich chůze působí tak rozevlátě a svůdně. Zkuste to také, ale nejdřív doma před zrcadlem, bude to chtít trochu praxe. Snažte se ale přece jen být trochu umírněnější ve výrazu, ona chůze po molu a po ulici se od sebe přece jen trošku liší…
4)      Buďte vzpřímená.Pokud máte podpatky, jste víceméně nucena k tomu chodit rovně. Není ale od věci tento dojem ještě podpořit mentální stimulací. Zkuste si představit, že jste loutka a někdo Vás za provázek na hlavě vytahuje vzhůru. Tato představa Vás přiměje k ještě o něco vzpřímenějšímu držení těla, což se při chůzi na vysokých podpatcích rozhodně vyplatí.
5)      Přestaňte na to myslet.Je to vzhledem k výše řečenému trochu protimluv, ale pravdou je, že čím méně se budete soustředit na svou chůzi, tolik odlišnou od chůze na nízké platformě, tím přirozeněji budete vypadat a lépe se Vám půjde. Snažte se proto rozptýlit a myslete na něco jiného.
 
Rada na závěr: Víte, jak poznáte boty na podpatku, ve kterých se Vám bude chodit příjemně? Obujte si obě boty najednou a pokuste se v nich postavit na špičky. Pokud odlepíte podpatky od země, je to v pořádku, v takových se Vám bude chodit pohodlně. Pokud si ovšem ve zvolené obuvi stoupnout na špičky nedokážete, raději ji vraťte do regálu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup