Vyzrajte na slimáky ve vaší zahradě!

Každý zahrádkář, chalupář, anebo i jen příležitostný pěstitel, se určitě nejednou potýkal se slimáky – problémem, který trápí každého, kdo se kdy jen pokusil něco vlastního vypěstovat. Všudypřítomná oranžová slizká tělíčka si razí cestu i přes zakoupené chemické granule, či jiné návnady, které slibují jejich zaručenou likvidaci. Většinou ale neúspěšně a člověku zbývají jen oči pro pláč ze zničené úrody nebo rostlinek, s kterými se piplá od semínka.

Někteří mají své způsoby, jak slimáky likvidovat, ale ne vždy se jedná o humánní způsob a sem lze například zařadit zasypání solí, které je tolik známé a diskutované. Jenže jak jinak pomoci s těmito proradnými  likvidátory všeho zeleného, co v zahradě máte?

Poměrně snadno a skutečně efektivně. Naličte na ně pivní pasti!
Že to zní neuvěřitelně a jedná se jen o další babskou povídačku, která nezabírá? Omyl! Jakmile tyto pasti vyzkoušíte, uvidíte sami, že jde o způsob, který nejen zabírá, ale nestojí vás nic jiného, než pár korun za lahvové pivo a trochu úsilí s nalíčením tzv. pivních bazénků, které snadno vyrobíte z PET lahví.

Ač to zní neuvěřitelně, skutečně stačí tak málo a na problém se slimáky vyzrajete.

Co budete potřebovat:

·         prázdnou pet lahev
·         ostrý nůž
·         lopatku na vyhrabání zeminy
·         lahvové pivo

Postup:

Prázdnou PET lahev rozřízněte na půl tak, že oddělíte zhruba ve 3/4 horní část s hrdlem, od pevné části se dnem. Pet lahev a část s pevným dnem zakopejte do země tak, aby okraj lahve byl ve stejné úrovni co zemina a nalijte dovnitř pivo a nic víc již nemusíte. Druhý den běžte pasti zkontrolovat a uvnitř naleznete slimáky, které pivní vůně přilákala a chytili se do tohoto bazénku. Stačí z ní mrtvé slimáky vylovit, pivo případně vyměnit a líčit pasti tak dlouho, dokud se slimáků nezbavíte úplně.
Uvidíte, že jde o způsob, který funguje!