Co je pro jednoho zábava, druhého vůbec nebaví

Každého baví něco jiného, to je zcela přirozené. Lidé mají různé koníčky. Někdo miluje sport, ať již aktivně nebo pasivně, jiný cestování nebo turistiku, další zase třeba skládá puzzle nebo zahradničí. Důležité je, aby koníček zůstal koníčkem. Protože, jak se něco musí, už si u toho neodpočinete. Už to zkrátka přestává být zábava a začíná to být práce.


Zábava opakem Vaší práce

Platit by vždy mělo, že kdo pracuje fyzicky, odpočívat má při psychické práci a naopak – kdo v práci celý den sedí v kanceláři, doma by si měl jít zaběhat nebo zajezdit na kole.
Jde o naše zdraví a naše tělo si vlastně o to říká samo. Stojíme-li v práci celý den na nohou, už se těšíme, až si je dáme doma hezky nahoru a přečteme si pěknou knížku a když sedíme v práci celý den u počítače, asi se nám v té samé činnosti nebude chtít pokračovat i po příchodu z práce.


Přizpůsobit svůj koníček svojí práci?

Trochu problém může nastat, když v práci celý den sedíme, ale přitom máme velkou zálibu v surfování na počítači nebo v četbě. Potom vlastně máme pouze jednostrannou zátěž a můžou přijít různé zdravotní problémy.
Asi bude rozumné najít zálibu alespoň v procházkách, abychom předešli bolestem pohybového aparátu a činnosti rozumně střídat. Protože změnit zaměstnání je přece jen o něco složitější.


Zdraví je nejpřednější

Jak jste si jistě všimli, o zdraví se v předešlém textu stále mluví. I když by se mohlo říci, že zábava je přece pro radost ze života a tudíž se musíme věnovat takové, která se nám líbí a opravdu nás zajímá.
Je však tolik různých činností, že když budeme opravdu chtít, dokážeme si najít zábavu v různých aktivitách. I v takových, které nás dříve ani příliš nezajímali. Chce to jen nebát se zkoušet stále něco nového. Zdravý recept na život existuje, ale musíme si jej najít sami.