Do Bulharska za zdravým životním stylem

Proč zamířit za zdravým životním stylem zrovna do Bulharska? Je tu totiž mnoho podnětů a možností k jejich praktikování.

Moře bohaté na minerály – koupání v Černém moři je vhodné prakticky pro každého, včetně alergiků. K moři se mohou vypravit i maminky s malými dětmi a chronicky nemocní senioři, protože je do vody z pláží obvykle pozvolný, příjemný vstup, a nepotkáte tu žádné mořské tvory, kteří by vás tu ohrožovali na životě. Nejsou tu ani jedovaté medúzy, z nichž mají někteří lidé doslova hrůzu. Obsah minerálních látek ve formě iontů je poměrně vysoký, i když pochopitelně nedosahuje hodnot Mrtvého moře. Ale i přesto tu můžete vstřebávat pokožkou některé prvky, podobně jako v lázních.

Ovoce a zelenina – Bulhaři jsou pěstováním zeleniny a ovoce vyhlášení, a pro zdravý životní styl jsou tyto plodiny klíčové. Kombinace koupání v moři a konzumace čerstvých a hlavně přirozeně dozrálých rajčat, okurek, paprik, melounů či jahod vám rozhodně prospěje.

pobřeží Černého moře

Pěší turistika a cyklistika – v Bulharsku je levněji ve vnitrozemí, nežli v přímořských oblastech, a prozatím je Bulharsko měna zároveň stále výhodná vzhledem k nižším cenám v porovnání s Chorvatskem či Itálií. Pokud se rozhodnete cestovat po vnitrozemí, máte možnost buď autem, anebo vyzkoušet jízdu na kole či horskou turistiku. Příroda je tu opravdu překrásná a v první řadě čistá a nepříliš zasažená civilizačními vlivy.

bulharské vnitrozemí

Masáže – ke zdravému životnímu stylu patří i odblokování životních psychických traumat a posílení psychiky. K tomu výtečně poslouží wellness služby a zejména masáže. Můžete si je dopřát přímo v hotelu, anebo v zařízeních, které je provozují například na sportovištích. A nemusíte mít obavy, že by Bulhaři byli příliš hrubí a necitliví, spíše naopak, a možná, že si tamní procedury oblíbíte natolik, že je pak nebudete chtít absolvovat jinde.