Existuje hypotéka bez dokládání příjmů?

Není pochyb o tom, že ceny nemovitostí jsou poměrně vysoké. Většina populace, alespoň v České republice, si nemůže dovolit jen tak koupit byt, neřku-li dům. Přesto mnoho lidí sní o svém vlastním bydlení.

Naštěstí jim zde může pomoci hypotéka. To je účelová půjčka, která je určena ke koupi či rekonstrukci předem dané nemovitosti. Je poskytována jak bankovními tak nebankovními subjekty a patří k velmi oblíbenému typu půjček.

hypoteka3

Avšak i zde je háček. Aby vám byla žádost o hypotéku schválena, musíte mimo jiné doložit také to, zda máte dostatečný příjem na to, abyste dohodnutou částku zvládli splácet. Proto je nutné přinést sebou jak pracovní smlouvu, tak poslední výplatní pásku.

Proč pracovní smlouvu? Aby bylo vidět, že máte stálé zaměstnání a nikoliv například brigádu a ani nejste ve zkušební době. Pokud na té pozici již pracujete déle, je to známkou toho, že vaše zaměstnání je stálé a příjem tedy stabilní.

hypoteka4

To vše je z hlediska poskytovatele hypoték pochopitelné. Koneckonců si chce jen pojistit, že nepřijde o své peníze proto, že mu je klient nevrátí. Avšak z obráceného hlediska to může být problém.

Například váš příjem může být natolik nízký, že vaše žádost bude zamítnuta. Nebo zkrátka jen nebudete chtít sdělovat tak osobní údaj, jako je výše platu, třetí osobě. Co v takovém případě dělat?

Řešením může být hypotéka bez dokládání příjmů https://www.fahd.cz/hypoteka-bez-dolozeni-prijmu/. Zde po vás chtít výše zmíněné doklady nebudou. To také znamená, že je dostupný širšímu množství lidí. Není tedy divu, že patří mezi oblíbené produkty.

Avšak jsou s tím samozřejmě spojena určitá rizika. Především jsou zde vyšší úroky i poplatky. Společnosti se tak brání neplatičům. Zároveň je jen na vás, abyste zvážili, zda jste schopni splácet i v případě mimořádných událostí, jako je dlouhodobá nemoc či jen Vánoce.

Faktem je, že vyžaduje velkou dávku sebereflexe, avšak pokud si vše dobře promyslíte, může to být ideální cesta k vlastnímu bydlení.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup