Hypotéky nejsou jen pro chudé

Pokud jsme se narodili do kolébky rodičům, kteří celý život tvrdě pracovali a to, co si vydělali, jim stačilo na živobytí a na studium svých potomků, pak to zrovna nemáme moc jednoduché. Pokud něco budeme v životě chtít, co bude mít vyšší finanční hodnotu, tak nám zbývá jen pár možností. Buď se seznámit s bohatým protějškem, nebo tvrdě pracovat a šetřit, a úplně poslední možností je se zkrátka zadlužit a splácet. Najít bohatého partnera a proměnit svůj život není tak jednoduché, jako v pohádkách. To spíš vypadá na tu třetí variantu, vypůjčit si a splácet. Bohužel tak žije většina obyvatel v naší zemi. Ale abychom se nemýlili, i boháči zamíří do bankovních institutů. Jenomže úplně za jiným účelem, než ti, kteří potřebují nutně úvěr na bydlení nebo mají jiný důvod a potřebují větší obnos financí, například na vyplacení dluhu, exekuce nebo sjednocení vícero půjček.
Proč si půjčují bohatí, když to očividně nepotřebují?

investice

  1. Půjčené peníze využijí například do cenných papírů. Když si totiž spočtou úroky, tak zjistí, že investice do nich jim může přinést větší výnos, než zaplatí na úrocích bance, navíc nemusí investovat svoje vlastní peníze.
  2. Zajímají se o hypotéky, jelikož dostanou velmi výhodné podmínky s nejnižší úrokovou sazbou, než samozřejmě běžný klient banky. Ručit mohou bez problémů jakoukoliv nemovitostí a je pro ně připravena i hypotéka bez dokládání příjmů. Ručení může být i portfoliem cenných papírů. Zkrátka jsou výhodnými klienty.
  3. Nemusí investovat svoje vlastní prostředky, přesto jim nebude dělat problémy úvěr i rychle doplatit.
  4. Mohou být i další důvody, ale je pravdou, že půjčit těmto lidem nebude nikdy problém a banky to jen uvítají.

pojištění

Být bohatý nemusí být ještě výhra

Asi od nepaměti bylo to, že chudáci záviděli bohatým, ale ono to bylo i opačně. Sice ne v oblasti finančních prostředků nebo způsobu života, ale zase v jiných životních hodnotách nebo v dětech. Být bohatým nemusí být vždycky jednoduché, i oni mají svoje trápení, o které by rozhodně nikdo z nás nestál. Ale na druhou stranu je pravda, že ve finanční oblasti je to výhodnější pozice.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup