Jak cvičit na ortopedické podložce?

Pro dobrý vývoj nohou je vhodné, aby děti chodily bosky po nerovném povrchu. Ve městech, kde na silnicích je asfalt a v bytech laminátové nebo linoleové podlahy totiž nemají tuto možnost. Proto se ortopedické podložky staly pro rodiče velkým pomocníkem. Jedná se o speciální potah s vypouklými prvky různých velikostí a tuhosti, které mají při chůzi po podložce masážní účinek. Z celé řady produktů si můžete vybrat různé typy masážních povlaků. Nejoblíbenější výrobky jsou z jednotlivých puzzlů, které lze složit pro děti i dospělé ve tvaru stezky nebo koberce. Intenzita účinku na chodidlo závisí na tvaru a tuhosti konvexity povrchu.

K čemu jsou cviky na ortopedické masážní podložce?

Na chodidlech se nachází takzvané reflexní body spojené s téměř všemi vnitřními orgány. Naše nohy jsou každý den vystavené velkému tlaku, a proto potřebují zvláštní péči. Masáž chodidel pomocí ortopedické podložky působí na všechny akupunkturní body chodidla a slouží ke zlepšení zdraví a prevenci mnoha ortopedických vad nohou u dětí.

Cvičení na masážní podložce může pomoci v následujících případech:

  • prevence vzniku deformit nohou u dětí;
  • snížení svalového napětí;
  • odstraňování bolesti paty a chodidla;
  • při koňské noze;
  • odstraňování bolest zad u dospělých.

masážní podložka

Chůze po vypouklém povrchu zlepšuje celkovou kondici, zmírňuje únavu a normalizuje krevní oběh. Jedním z nejčastějších problémů u dětí, se kterými se mnoho rodičů setkává, jsou ploché nohy. Masážní podložka https://ortek.cz/ přináší dobré výsledky, a proto se doporučuje jako preventivní opatření pro všechny děti, které začaly chodit.

Chůze bosky po vypouklém povrchu zasahuje na všechny části chodidla. K užitečným vlastnostem ortopedické masážní podložky patří:

  • pomáhá podporovat správné držení těla;
  • posiluje imunitní systém a zabraňuje vzniku různých druhů onemocnění;
  • pro správný vývoj nožní klenby odborníci doporučují zahájit cvičení na chodidla od prvních krůčků dítěte;
  • chůze po vypouklém povrchu zvyšuje tonus kůže na chodidlech;

masáž aktivních bodů na chodidle stimuluje mozek, což má pozitivní vliv na vývoj dítěte.

Cvičení na dětské ortopedické podložce

Cvičení lze zahájit od prvních krůčků dítěte. Děti do dvou let potřebují podložku s měkkým, vypouklým povrchem. Ona se přizpůsobí váze dítěte a chůze po ní je bezbolestná. Starší děti mohou přejít ke cvičení na podložkách s pevnějším povrchem.

Pro preventivní účely stačí pro ty nejmenší cvičit třikrát týdně po 5 minut, pokud je to pravidelně.