Jak na žízeň

Takže slíbená hádanka. Je to zlatavé, je to nahořklé (většinou), pění to a pije se to všude po celém světě.
Chá chá, že prý šuměnka. Ne, tak ta to skutečně není. Je to pivo, jak jistě všichni uhodli. A ta odměna? Nu tou je přece váš dobrý pocit, že jste nenaletěli. A klidně si za tu odměnu můžete hned sáhnou do lednice pro pivo, pokud tam ovšem nějaké máte. Že ne? Ale to je chyba. Tak si jej ihned objednejte. Pivo Praha Pivotoč vám jej přiveze až do lednice. Tak honem to objednejte a já se přijdu poveselit.
Pivo je snad základní nápoj pro všechny muže, ale i velkou část žen. Někomu stačí jedno denně, jinému také jedno. Ale každé půl hodiny.Lahvové pivo.jpg
Již Jan Žižka volal do světa, nebo na své vojsko onu slavnou věta, „Na množství nehleďme!“. Je silně pravděpodobné, že asi nemluvil o pivu, ale to není nějak moc důležité. Tím ovšem nechceme nabádat k nezřízenému pití alkoholu, to v žádném případě. Všeho s mírou. I ta kravička na louce či u žlabu pozná, kdy má dost. Ovšem je fakt, že někteří jedinci s tím mají problémy a nepoznají to. Pak se nám porůznu válí po příkopách, lavičkách, nebo jsou různým způsobem namotáni na zábradlí, což by střízliví nedokázali. Povšimněte si, že vždy do piva něco přimíchali, což je právě ta prasárna, která s nimi dělá pravé divy. Pokud se pije čistě pivečko, a s mírou, je klid a pohoda.Pivo ve sklenicích.jpg
Ostatně, je vědecky prokázané, že sklenice piva dokáže s vaším tělem to, co žádné léky na světě. Dokonce se traduje, že jistý druh piva dokáže rozpustit ledvinové kameny. To samozřejmě nesmysl a pověra. Je prý ovšem fakt, že snižuje podstatně jejich tvorbu. Lidé, kteří to pivo pijí prý kamínky nemají.
Nebudeme lékařům fušovat do jejich řemesla, a to pivečko si klidně dáme. Hezky z lednice, správně vychlazené, do hezké sklenice. V klidu se usadíme a pijeme. To je co? Nuže, přeji dobrou chuť a také kráčím k lednici. I já mám přece nárok na jedno chlazené.