Jak se vyspat do krásy?

Rychle se umýt, vyčistit zuby a padnout do postele nestačí! Naopak se pokuste vytvořit si vlastní večerní koupelnový rituál plný péče o Vaši pleť i tělo. Pokud chcete, aby si Vaše vnější tělesná schránka mohla v noci odpočinout stejně jako ta vnitřní, musíte ji na to připravit. Například když usnete večer neodlíčená, budete ráno vypadat nevábně. Na co byste se tedy měla před ulehnutím do postele zaměřit?
tvrdý spánek

1.       Obličej

Pleť obličeje je velmi citlivá. Celý den na ni kromě různých změn počasí, útočí všelijaké nečistoty a také ji zatěžuje dekorativní kosmetika. Na noc ji důkladně vyčistěte. Použijte kvalitní a zároveň šetrný výrobek. Pokud používáte voděodolný make-up, pořiďte si takové odličovací přípravky, které zvládnou lehce toto líčení odstranit. Po odstranění make-upu použijte na dočištění pleťovou či micelární vodu. Dáváte-li přednost čistě přírodním a bio výrobkům, vyberte si tonikum pouze s přírodními výtažky, například z levandule. Na takto ošetřenou pleť naneste noční hydratující krém. Pokud máte mastnější pleť se sklony k akné, zvolte kosmetiku vhodnou pro tento typ pleti. Mezi nimi také najdete krémy vhodné k použití v noci. Pokud Vás začínají trápit vrásky, použijte noční krém proti vráskám. Zaměřte se na oblast kolem očí, kde se vrásky s oblibou tvoří nejprve. Poté co si vyčistíte zuby, ošetřete rty zjemňujícím a zároveň vyživujícím balzámem.

2.       Tělo

 

Dopřejte si sprchu či delší koupel (nedoporučuje se každý den), k očistě těla použijte kvalitní hydratační sprchový gel či mýdlo. Po umytí tělo namažte regeneračním tělovým mlékem či máslem. Pokud Vás trápí celulitida, zaměřte se na přípravky, které alespoň zmírní tyto Vaše problémy. Důkladně také tyto partie promasírujte.

přepadnuta spánkem

3.       Vlasy

 

Pokud si myjete vlasy večer před usnutím, nechoďte spát s ještě mokrými vlasy. Obětujte jim těch několik minut a řádně je vysušte fénem. Jinak můžete vlasy ošetřit regeneračními kúrami a oleji ve sprejích, které Vaším vlasům navrátí lesk, pružnost a přes noc Vaše vlasy vyživí. Vlasy pak budou ráno poddajnější a budou se lépe upravovat.