Kam dáme Bobíka?

Věřte mi. Miluji svého psa. Je pro mě vším. Dítětem, kamarádem a rodinným příslušníkem a o tom to je. Mazlíček se stává Vaší rodinou a Vy ho milujete a uděláte pro něj první poslední. Jenže nastává problém, když jedete na dovolenou a žádné hlídání vlastně není dostatečně dobré a obáváte se o psychiku a zdraví Vašeho mazlíčka.

pes s šátkem

Rodina

První kdo Vás napadne, je někdo z vaší rodiny. Babičky, dědečci, tety nebo sourozenci. Je to logické, protože se navštěvujete a Vaše zvířátko je na ně zvyklé a také my je známe a víme, jak se o ně postarají. Důvěřujeme jim. Pokud nám nevyjde rodina, jdeme o krok níž.

 

Kamarádi

Jenomže co když ani kamarádi nemohou přijmout naše zvířátko ať už je to z jakéhokoliv důvodu? Začínáme panikařit a přemýšlíme nad tím, jestli dovolenou nezrušit, protože nemáme kam Bobíka dát. Není nikdo, kdo by pohlídal a veškeré další možnosti jsme zavrhli jen proto, že je neznáme, tím pádem jim nedůvěřujeme a říkáme si, že “nepřipadá v úvahu”.

smutný buldoček

Psí hotel, luxus, o kterým se nám jen zdá

Váš problém řeší téměř každá rodina s mazlíčkem. Nejste v tom sami. Existují lidé, kteří nás chápou, kteří vědí, jak těžké je, najít někoho důvěryhodného, kdo by je pohlídal jako oko v hlavě. Z těchto lidí se staly majitelé psích hotelů.

Psí hotel začíná být jedním z nejrozšířenějších oblastí podnikání, jelikož se jedná o péči a zdá se jednoduché. Také roste zájem o psí hotely a tak se nám hotely začínají dělit podle luxusu a ceny.

 

Který hotel je nejlepší

To zjistíte, jen když uděláte domácí úkol a prostudujete si, kdo vlastní hotel, jak a čím jsou zvířátka krmeni, kde spí, kde se venčí a jaké jsou recenze.

Pozná se také podle několika věcí:

       požadují doklad o očkování

       musíte vyplnit dotazník o povaze pejska

       zajímají se o zvyky Vašeho psa

       chtějí nocležníka poznat (dobrý první kontakt i pro pejska)

       ukáží Vám kam, a jak často s pejsky chodí

       intuice. Poznáte, kdo miluje psy.

 

Nejste sami

Divili byste se, kolikrát musí pečovatel čelit stresu a slzám, strachu a váhání. Jenomže ne u zvířátek, ale u pánečků. Proto doporučuji jít se na místo podívat i s pejskem, on si očuchá vše potřebné a Vy poznáte pečovatele i prostředí. Uklidníte se tím, když pojedete podruhé, už naostro, budete vědět, do čeho jdete.

 

Ne, hotel ne

Ani hotel Vás nepřesvědčil? Přibývá agentur, které poskytují exkluzivní služby přímo u Vás doma. Jinými slovy si zaplatíte někoho, kdo přijde k Vám na zahradu a o pejska se postará. Takovéto služby nejsou tak rozšířené jako hotely, záleží na místě, kde bydlíte.

 

Víte o dalších možnostech, kam dát Vašeho miláčka. Je jen na Vás, kterou z možností vyberete, aby Vy jste se cítili klidně a odpočinuli jste se na dovolené a Váš pejsek měl nové radostné zážitky.