Nákupy z pohodlí domova

Nákup po internetu je nový fenomén doby. Naše babičky si o něm mohli nechat jen zdát a ani to ne, protože neznaly domácí počítače. My dnes ale máme tu výhodu, že se můžeme posadit v pohodlí svého příbytku a v klidu si vybírat zboží, za kterým bychom dříve museli proběhat celé město.

                   Mnoho z nás ale nemá k těmto obchodům mnoho důvěry. Slyšeli od známých, že lze i slušně naletět nabídce nepoctivců. Ano, i tyto situace se někdy stanou. Kdo se ale přece jen velmi obává, může využít nové služby, kterou již nabízí několik společností. Jde o to, že vybrané zboží za nás objedná a zaplatí společnost, která nás v té chvíli zastupuje. Zboží je nám doručeno a my si je v klidu prohlédneme a vyzkoušíme. Teprve po té, jsme-li spokojeni, zaplatíme převzaté zboží zastupující firmě. Tím vyloučíme, že by nám zboží nebylo doručeno nebo bylo nekvalitní, poškozené nebo jinak nepřijatelné.

                   Tímto způsobem lze nakupovat i na splátky, vybrat lze zboží až z pěti e- shopů, zastřešující společnost vám vše sjednotí do jedné půjčky a vy už jen čekáte na doručení zboží a podpis smlouvy o úvěru. Opět je vše garantované a ohlídané a není třeba se ničeho obávat.

Pokud se rozhodnete nakupovat samostatně, je asi na místě dodržet některá pravidla, která podtrhnou bezpečí koupě na internetu.

a/ vybírejte zboží pečlivě a srovnávejte úroveň internetových obchodů, jejich obchodní podmínky

b/ zajímejte se o dostupnost a délku dodání zboží

c/ dejte na recenze zákazníků a hodnocení obchodu

d/ nenechte se zlákat příliš nízkou cenou

e/ volte platbu dobírkou, tak se vyhnete nutnosti převzít a zaplatit poškozenou zásilku, aniž dostanete peníze zpět

                 Budete-li se řídit těmito základními radami, je skoro jisté, že váš nákup bude v pořádku realizován a vy budete spokojeni.