Nezávislé podnikání jako hobby

Nemáte ambice ani touhu se stát přímo podnikatelem, osobu samostatně výdělečně činnou, ani nechcete vlastnit firmu a řešit, zda máte takový obrat, abyste vyplatili své zaměstnance. Přesto ve vás je nějaká touha umět či zkusit si podnikat.

Baví vás komunikace s lidmi, překonávat výzvy, učit se něco nového. Napadlo vás mít podnikání jako hobby? Přivydělávat si činností, která by teoreticky mohla přerůst v plný úvazek, kdybyste jednou chtěli dosáhnout něčeho více?

Jistě jste už slyšeli o MLM (multi level marketing), česky se říká síťový marketing. Je to druh podnikání, kdy firma vyplácí odměnami své distributory, které kromě přímého prodeje poskytují i servis zdarma. Mezi nejznámější u nás v České republice patří:

•        Herbalife– nutriční a buněčná výživa, která pomáhá pročistit vaše tělo a vedlejším efektem může být například ztráta přebytečných kilogramů,
•        Mary Kay, Avon, Oriflame– sítě kosmetických značek, kde vám konzultantky pomohou ošetřit vaši pleť.

V článku vám popíšeme, jak třeba můžete vypadat vaše koníčko-hobby v případě, že se sami zabýváte kosmetikou, pečujete o vaši pleť a používáte svoji oblíbenou značku.

V prvním kroku se stačí registrovat například k Mary Kay jako nezávislá kosmetická poradkyně. Od smlouvy můžete kdykoliv odstoupit, nikdo vás nenutí výrobky kupovat. S registrací ale dostanete vstupní tašku s produkty, jejíž cena je mnohonásobně vyšší, než kolik jste za registraci zaplatili. Ta v roce 2016 stála přibližně 3100 Kč.

Svému koníčku se věnujete jen tehdy, když máte chuť a čas. Pozvete si své kamarádky, známé na hodinku krásy, například k vám domů. Ale vaše školitelka vám může kromě rad poskytnout i svůj salón.

Zde dívkám, slečnám, ale i mužům nabídnete hodinku krásy. Kde všem ukážete, jak si správně vyčistit pleť. Seznámíte je s některými informacemi o pleti, hydrataci. Ukážete a popíšete produkty. Na nikoho netlačíte.
Po čase si třeba od vás někdo něco koupí a vy udržujete nadále kontakt, zejména servis, zda jsou spokojeni, neobjevily se nějaké problémy.

Po hodince krásy můžete jako další posezení nabídnout hodiny líčení, kdy pro změnu se zaměříte na výběr make-upu, správného líčení oka dle barvy duhovky apod.

Je jen na vás, co ze svých znalostí a možností nezávislé kosmetické poradkyně využijete. Minimálně si můžete ponechat produkty a využívat je pro svoji vlastní potřebu. Vždyť kdo by se nechtěl cítit krásně a mít zdravý vzhled.