Podzimní květiny vhodné pro všestranné využití


Chryzantémy jsou typickým zástupcem květin, kterými se každý rok na podzim začnou hemžit všechny prodejny zaměřující se na hobby a zahradu. Někdy je ke koupi objevíte i v typickém supermarketu, kde na vás budou číhat v úseku kolem ovoce a zeleniny, případně v zahrádkářském koutku, spolu s jinými druhy podzimních rostlin, jako je třeba vřes.

Není se co divit, protože pořídit si je můžete pro všestranné použití a vybírat je můžete z mnohých barevných kombinací, typů květů i velikostí, takže každý si může pořídit takovou z nich, která je nejblíže jeho vkusu či srdci. Protože květiny, ať si to chcete připustit nebo ne, vybíráme vždy především srdcem, aby se nám nebo obdarovanému líbily a vystihly svým zjevem vše, co by měly říci za nás.

Nicméně nejhojnějším využití nacházejí chryzantémy především na zahradě, nebo jako květina, kterou na tzv. dušičky umisťujeme v různých obměnách, na náhrobky našich blízkých. Důvodů je hned několik. Rostlina má bohaté květenství, které nezdolá ani sníh či mráz, takže radost udělá i ve chvílích, kdy jiná ztratí na své kráse, protože třeba umrzne. Košatá koruna plná drobnějších či větších květů vypadá bohatě a v barevných kombinacích rozzáří každé místo, kam je dáte. Rostlina nepotřebuje žádnou speciální péči ani zálivku. V případě, že napadne sníh, vláhu získá právě ze sněhové nadílky a vydrží tak klidně i do jara, kdy ji můžete zasadit na vaši zahradu.

A pokud máte alespoň trochu šikovné ruce, můžete chryzantému a jejích květů využít jako součást dekorace na věnce, do bytových aranží i do bytového designu, který ozdobí každou chodbu, nebo stůl. Samozřejmostí je, že si tuto překrásnou květinu můžete umístit také do truhlíků za okna a až do Vánoc vám krásně pokvetou a budou dělat radost vám i kolemjdoucím.