Růst firmy se nedostaví za noc

O tom by mohl vyprávět každý podnikatel. Také o neúspěších, probdělých nocích, tvrdé práci a odříkání. Tím skutečně projde každý, kdo se rozhodl osamostatnit se. Ovšem jak to bylo se společností Maison Halm, už se dozvíme jen z pouhých záznamů. Je to příliš dlouhá doba, aby nám o ní někdo fyzicky vyprávěl, jak skutečně fungovala a jakým byla přínosem pro občany Le Havre. Jak správně tušíte, tak jsme v přístavu a tato společnost zde pronajímala kádě. Její podnikatelský záměr směřoval k potřebám ostatním lidem. Po sedmdesát let svého působení si firma změnila obchodní jméno a narodila se novinka na trhu. Nyní se budeme setkávat se společností Chambrelan, která nemění jen svůj název, ale i podnikatelský záměr. O tom jak budou úspěšní ve svém podnikání, vypovídá čas.

pokladna

Rodinný podnik nemá dlouhé trvání

Je pravdou, že se snaží stále pronajímat kádě, ale již je více méně jasné, že se něco musí změnit. Proto se na trh dostávají první výrobky kuličkových lišt, které se sice trochu svým vzhledem změnily, ale na trhu stále zůstávají. To se ale nedá říci o rodinném dědictví. To záhy přechází pod jiné vedení a s ním přišel i nový vítr, který fouká příznivě do plachet. Žádné kádě budoucnost nepřinesou, ale výroba teleskopických lišt a kolejnicového vedení, je na počátku svého velkého růstu. To je přesně to, co bude hudbou budoucnosti.

staveniště

Byl snad pan Couppey věštec?

Tak to se nikde neuvádí a i kdyby, tak by mu to moc ve tvrdé práci nepomohlo. Jeho nápad se ale stal předmětem hlavní produkce společnosti a dnes sklízí snad největší úspěchy po celém světě. Vznikají pobočky a společnost se stává jediným a největším francouzským konstruktérem a výrobcem v jednom. Jejich výrobky nachází uplatnění snad všude – jak v domácnosti, obchodech, ale i při záchraně lidských životů. Princip teleskopického fungování šetří lidskou sílu, prostory a ve finále i čas. Bez jejich produktů se dnes prakticky ani neobejdeme.