Různé interiéry vyžadují různá řešení

Téměř v každém domě se najde jeden důležitý prvek, který může mít mnoho různých podob. Tím prvkem je schodiště. Při výběru vhodného typu bude jistě hrát jednu z nejdůležitějších rolí to, odkud a kam má směřovat. Jestliže se bude jednat o sklepní prostory, které navštívíte jen sporadicky, pak bude asi zbytečné investovat více finančních prostředků do jejich dokonalé estetické podoby a spíše se zaměříme na jejich funkčnost.

§ Pokud má být schodiště interiérovým prvkem, který bude skutečně každodenně na očích, pak je důležitý každý detail.
klasické široké dřevěné schodiště

Nejprve bude asi nutné vybrat vhodný typ schodiště. Jedním z těch nejvíce používaných je samonosné schodiště. Někdy se také nazývá „vynášené schodiště“. Už z názvu je patrné, že bude určeno pro prostory, ve kterých není možné anebo vhodné vybudovat podpěrnou konstrukci.

o Tím pádem je tento typ schodiště snadno přizpůsobitelný každému interiéru a každému prostoru.

Dalším pozitivem, které potěší designéry a poté i majitele interiérů, je možnost vybírat nášlapy z mnoha rozličných materiálů. Nejfrekventovanější jsou lepené tvrdé dřevěné materiály. Tyto podmínky splňuje buk nebo dub. Ale není problém použít další tvrdé dřeviny. Náročnějšího majitele domu či bytu jistě nadchne možnost na nášlapy použít exotické dřevo. Použití měkkého dřeva (např. smrk, bříza) se nevyplatí zejména proto, že se snadno opotřebuje.
nekonečné točité schodiště

Povrchová úprava schodů je zásadní

Po výběru vhodného dřevěného materiálu je také zapotřebí rozhodnout se pro některou povrchovou úpravu. Jestliže máte rádi přirozený vzhled přírodních materiálů, pak je ideálním řešením úprava pouze lakováním. Druhou možností je voskování. Dřevo se dá také upravovat mořením do různých odstínů anebo bělit.

§ Další možností je například mramor, umělý kámen nebo sklo.

Spojovací prvky jsou vyráběné ve velké většině z nerezové oceli.