Šperky s drahokamy: Jaké jsou jejich výhody a podle čeho vybírat?

prstensdiamanty

Ametyst, citrín, granát. Že už jste názvy těchto drahokamů někdy slyšeli, ale vybrat byste si nedokázali? Není divu – drahé kameny jsou výjimečné nejen tím, že na první pohled nadchnou svým vzhledem. Nad ostatními nerosty vynikají třeba svou schopností lámat světlo či svou tvrdostí. Často jsou spojovány například také se znamením zvěrokruhu, a tak stojí za to pečlivě vybírat. Proč zvolit právě šperk s drahokamem jako ideální doplněk, nebo jako dárek z lásky?

Nesmrtelné, stylové a elegantní

Přesněji se snad drahokamy ani vystihnout nedají. Krásu a sílu skrytou v drahých kamenech využívaly civilizace dávno před námi. Údajně už v bájné Atlantidě znali lidé jejich léčivé účinky, díky tomu se drahokamy dostaly do celého světa a všude měly své místo. Zatímco v době dávno minulé se kameny dávaly do hrobů jako ochrana při přechodu na druhý svět, dnes jsou významnou součástí moderní lékařské technologie. Rozdrcené krystaly jsou součástí ultrazvukových přístrojů nebo paměťových čipů. Sílu kamenů ale po dlouhá léta známe především díky šperkům, které kameny dokonale zdobí a dávají jim punc jedinečnosti a nepřehlédnutelnosti. Vybírat spíše minerály, které padnou na míru našim potřebám, je možné třeba i podle barvy. Často jsou šperky z drahokamů spojovány se znameními – i na to je tedy možné brát při výběru ohled. Nerost si ale můžeme vybírat i podle vlastní intuice.

Dodají sebevědomí i energii

Kameny, pokud jim uvěříme, mohou pomoci s řadou problémů. Často se dědí z generace na generaci, a proto bývají vhodným darem. Největší poptávce se těší žluté drahokamy, které jsou obecně nejdostupnější. Patří mezi ně třeba citrín. Pokud budeme věřit v moc drahých kamenů, právě ty žluté nám mohou pomoci přinést kreativitu a rozvinout intelekt. Červené kameny zase patří mezi ty nejvzácnější. Mohou dodat sebevědomí, vitalitu i energii. Klid a mír v srdci zase přinese fialový drahokam. Velké oblibě se těší i růžové drahokamy. Symbolizují prý totiž lásku a přirozenou krásu a své nositelce mohou dodat úctu k sobě samé. Mezi takto barevnými drahokamy nalezneme třeba růžový diamant, morganit, či turmalín.

Kam drahokamy vynosit a s čím je sladit?

Častým otazníkem při výběru šperků je právě možnost jejich nošení. Obvykle vyhledáváme spíše univerzální šperky, které nemusíme často odkládat. Zatímco náhrdelníky s drahými kameny pozvednou spíše plesový outfit, drobné náušnice nebo prsteny s kameny můžeme nosit takřka pořád. Lidé, kteří na sílu kamene uvěří, často šperk sundávat nepotřebují, jelikož jim slouží zároveň jako ochranný talisman. Leckdy jsou ale šperky s drahokamy uložené v bezpečí šperkovnice a světlo světa spatří jen při vybraných situacích. Jedno je ale jisté – dárkem v podobě takového šperku nikdy nešlápnete vedle.

Kde drahokamy pořídit?

Šperky s drahými kameny mohou být ideálním dárkem k jakékoliv příležitosti, která se naskytne. Kulatiny, výročí svatby i promoce – právě na takové životní milníky může obdarovaný s láskou vzpomínat při každém pohledu na lesklý a krásný kámen skrytý v prstenu, náhrdelníku nebo v náušnicích. Nepřeberné množství takových doplňků naleznete třeba na Klenot TV. Vybírat můžete z nabídky certifikovaných kamenů, které vás nikdy nepřestanou překvapovat svými vlastnostmi a neokoukanou krásou.