Hit interiérového stínění jménem den a noc. Jaké výhody moderní typ rolety přináší?

Obrázek1

Bobtnající nabídky stínící techniky může člověka neznalého dostat do úzkých. Pokud právě vybíráte vhodný typ stínění a nemůžete se rozhodnout mezi klasickými žaluziemi a látkovými roletami, připište si na seznam dalšího horkého kandidáta. O roletách zvaných „den a noc“ jste už možná někde slyšeli, ale nevěnovali jste jim patřičnou pozornost. Tu si však zaslouží, protože snoubí moderní design se skvělými vlastnostmi. V tomto článku se dozvíte vše, co byste o nich měli vědět.

Co je roleta typu den – noc?

Látková roleta den a noc je k dostání pod pod různými názvy. Například twintex, zebra nebo duo rolety. Vždy se jedná o jedno a to samé provedení. Jedná se o rolety, které tvoří rovnou dvě vzájemně se překrývající vrstvy látky. Specifická kombinace střídajících se průsvitných a neprůhledných vodorovných pruhů vytváří zajímavý vizuální efekt, ale především umožňuje částečné zastínění interiéru, aniž by došlo k úplnému omezení přístupu denního světla. Nutno podotknout, že tato roleta není primárně určena k úplnému zatemnění (i když některé varianty tuto funkci nabízí), ale „pouze“ k efektivnímu odstínění.

Do jaké místnosti se hodí?

Rolety typu den a noc jako stvořené do kuchyně. A také do obýváku nebo do pracovny. Zkrátka a dobře všude, kde je cílem navodit dramatičtější atmosféru. Oproti jiným zástupcům stínící techniky sice nemají příliš oslnivé tepelně-izolační vlastnosti, ale ve výsledku jsou zcela jistě lepší než nic. Důvody, pro které si je lidé pořizují, jsou zcela jiného charakteru.

Hlavní přednosti, pro které si je zamilujete

Rolety den a noc skvěle vypadají, ale je stylový design dostatečnou motivací k nákupu? Výhod samozřejmě nabízí daleko více. Tu hlavní, pomineme-li elegantní vzhled, jsme již nakousli – možnost plynulé regulace intenzity světla, která se provádí zmenšováním, resp. zvětšováním mezer mezi neprůsvitnými pruhy.

Úroveň zastínění jde ruku v ruce s vlastnostmi zvoleného materiálu. Platí, že světlejší barva zachytí méně světla. Zároveň záleží také na síle materiálu – silnější látka logicky nepropustí tolik světla jako lehčí materiál.

Unikátní koncepci rolet typu den a noc oceníte především ve chvíli, kdy se rozhodnete zastínit jen část okna při plném zatažení. Žádný jiný stínící prvek nic podobného neumí. Žaluzie i rolety zakryjí pouze horní část okna (vertikální žaluzie pak jedu stranu). Plné světlo se přes pootočené lamely žaluzií dostane dovnitř jen pod určitým úhlem.

V případě rolet den a noc dostanete na výběr, zda odkryjete průhledné pruhy a vpustíte do místnosti tolik světla, kolik právě potřebujete – anebo je necháte zakryté.

Další velkou výhodou je fakt, že vás rolety nebudou omezovat při manipulaci s oknem. Pokud ji k oknu přivrtáte nebo ji na něj zavěsíte, budete moct okno nerušeně otevírat, aniž by se roleta, jakkoliv prověšovala nebo vás omezovala při přístupu ke klice.

A našly by se i další výhody, zejména v přímém porovnání s vnitřními žaluziemi. Například to, že rolety den a noc eliminují potíže související s optimálním úhlem lamel. Ty totiž buďto brání sluníčku, ale nikoliv pohledu vzhůru směrem z ulice, anebo naopak.

Kde rolety den a noc zakoupíte?

Pokud vás jedinečné vlastnosti rolety typu den a noc zaujaly, poohlédněte se po nich u specializovaného prodejce Labona.cz, který nabízí kvalitní českou stínící techniku. Na webu najdete návod, jak správně změřit rozměr rolety i další užitečné informace, jež by vás mohly zajímat před nákupem. A kdyby něco, kvalifikovaná zákaznická podpora vám vždy ochotně poradí.